P0

Sveikata

Po eilių prie Jūrininkų ligoninės – ministro paklausimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-13


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) aiškinasi, kaip gydymo įstaigose organizuojamas pacientų registravimas ir kokių priemonių gydymo įstaigos imasi, kad būtų užtikrinta teigiama pacientų patirtis, registruojantis konsultacijai. Ministerija po rezonansinių įvykių Klaipėdoje, kuomet pacientai buvo priversti laukti registracijos lauke, gydymo įstaigoms išsiuntė užklausas, kuriose prašoma pateikti duomenis apie pacientų registravimo praktikas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad pacientų registracijos tvarka buvo palikta gydymo įstaigų vadovų atsakomybei, tačiau gauta signalų, kad uostamiesčio praktika galėjo būti taikoma ir kitose šalies gydymo įstaigose.

„Ministerija gavo pranešimų, kad pacientai ir kitur yra statomi į gyvą eilę. Siekiant išsiaiškinti bendrą situaciją, buvo išsiųstos užklausos gydymo įstaigoms. Juose prašoma pateikti duomenis, kaip organizuojama pacientų registracija, taip pat kokių priemonių bus imamasi situacijai pagerinti. Iki šiol aprašu buvo nurodomi pacientų registravimo būdai, o pati tvarka palikta gydymo įstaigų vadovų atsakomybei. Deja, faktai rodo, kad kai kurie vadovai neišlaikė išbandymo organizuoti registraciją pacientams patogiausiu būdu“, – pranešime pažymi ministras.

Ministerija prašo gydymo įstaigų pateikti sąrašą priemonių, kurias įstaiga įgyvendins, kad pagerintų įstaigos darbo organizavimą, registruojant pacientus į eilę gydytojo specialisto konsultacijai gauti, taip pat sąrašą priemonių, kurias įgyvendinus pagerėtų pacientams gydytojo specialisto konsultacijos prieinamumas. Užklausos išsiųstos toms gydymo įstaigoms, kurios yra pavaldžios SAM arba kurių dalininkė yra ministerija.

Pacientų registravimo būdus nusako Pacientų registravimo asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti tvarkos aprašas. Jame nurodoma, kad gydymo įstaiga pacientams turi sudaryti galimybę registruotis paslaugoms, šiems atvykus į gydymo įstaigą, telefonu arba registruojantis elektroninėje Išankstinėje pacientų registracijos (IPR) sistemoje. Gydymo įstaigos vadovas vidine tvarka nustato, kaip užtikrinamas šis reikalavimas.


  2023-02-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt