Nelegalūs sąvartynai – didėjantis neišvengiamas blogis? (4)

Aplinkosauga, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-02-14

Kovai su nelegaliais sąvartynais Klaipėdoje nesimato pabaigos: vos tik likviduojami vieni, netrukus randasi kiti – toje pačioje arba jau naujoje vietoje. Kasmet jiems tvarkyti išleidžiama apie 100 tūkstančių eurų.

Tačiau šiais metais skirta rekordinė suma – 217 tūkstančių eurų. Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vedėjos Rasos Jievaitienės, taip yra todėl, kad reikia sutvarkyti ir teritoriją Kaštonų gatvėje, kurioje nukelti buvę garažai.

Nelegalūs sąvartynai tvarkomi tik tuomet, kai tai daryti savivaldybė nurodo savo rangovui. Kasmet pavasarį savivaldybė sudaro nelegalių sąvartynų, pavienių užterštų teritorijų, naudotų padangų atliekų susikaupimo vietų sąrašus, kurie vėliau, reikalui esant, patikslinami. Tuos patikslinimus nulemia nelegaliems sąvartynams tvarkyti skirtas finansavimas.

Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybė prognozuoja, kad per trejetą metų reikės surinkti ir išvežti į legalų sąvartyną 600 tonų statybinio laužo. Dar 50 tonų bus perduota tolimesniam apdorojimui. 10 tonų, manoma, bus surinkta iš atliekų surinkimo aikštelių ar konteinerių stovėjimo vietų. Beveik 10 tonų statybinio laužo planuojama rasti Smiltynėje. 

Be to, prognozuojama, kad nelegaliuose Klaipėdos sąvartynuose per trejetą metų bus rasta per 30 tonų komunalinių atliekų ir apie 80 tonų biodegraduojančių (sodo) atliekų. Numatoma, kad  iš tokių sąvartynų reikės surinkti apie 600 tonų ir stambiagabaritinių atliekų.

Klaipėdos mieste per metus randama per 50 tonų neleistinose vietose išmestų automobilių padangų. Per trejetą metų, manoma, jų bus rasta apie 175 tonas.

Nors kasmet tiek savivaldybė, tiek jos valdomas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras skiria nemažai lėšų gyventojams informuoti apie atliekų tvarkymo peripetijas, Rasa Jievaitienė mano, kad nelegalių sąvartynų atsiradimą lemia ir žmonių nežinojimas. Esą būtent todėl žmogus išveža atliekas ir išmeta toliau nuo namų, užuot patogiai ir dykai jas palikęs atliekų surinkimo aikštelėse.

„Galimai nelegaliai atliekomis atsikrato smulkios statybos ir remonto įmonės, nes priduodant atliekas į legalų sąvartyną jiems reikia mokėti”,- sako R. Jievaitienė.

Ji neatmeta galimybės, kad neseniai valstybei ženkliai padidinus legalių sąvartynų vadinamąjį vartų mokestį, nelegalių atliekų sąvartų Klaipėdoje padaugės.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Nelegalūs sąvartynai – didėjantis neišvengiamas blogis?”: 4

  1. Kameros parašė:

    Pastebėjus besiformuojantį sąvartyną, toje vietoje, reikia įrengti stebėjimo kameras ir bausti nusižengėlius, o ne leisti stichiškai šiukšlinti !

  2. Lolas parašė:

    Normaliai miesta reikia tvarkyti, vystyti infrastruktūra, o ne laukti kokia statybos kompanija didesnį otkatą duos, tai ir „laimi” konkursą. Todėl visas miestas aplestas. Ne tas Kretingos g. galas netvarkingas, yra daug ir kitų vietų, kur visokių šudų prikrauta.

  3. KraC parašė:

    Britų mokslininkai įrodė, kad netvarkinga aplinka skatina netvarką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Miestas

Atnaujins memorialą Skulptūrų parke

Savivaldybė ieško projektuotojų, kurie per keturis mėnesius parengtų paminklo žuvusiems per 1923 m. karinę operaciją, kurios dėka Klaipėdos kraštas buvo prijungtas ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This