P0

Uostas ir jūra

Pasirašyta sutartis dėl naujos kartos karinio laivo sukūrimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-15


Vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Karinių jūrų pajėgų ir Lietuvos jūrinio klasterio. Sutartį pasirašė Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas ir Lietuvos jūrinio klasterio valdybos pirmininkas Arnoldas Šileika.

Vadovaujantis šia sutartimi, pasitelkiant šalies jūrinės pramonės, mokslo ir karybos ekspertus, siekiama sukurti konceptualų naujos kartos Karinių jūrų pajėgų laivo projektą. Šalys įsipareigojo bendradarbiauti profesinių žinių ir įgūdžių apsikeitimo srityse, rengti jungtines darbo grupes, gilinti kompetencijas specializuotuose renginiuose, dalintis pasiūlymais.

„Tikslas, kurio sieksime drauge su partneriais, sugeneruotas atsižvelgiant į planus modernizuoti Lietuvos karinį laivyną bei siekiant tinkamai išnaudoti mūsų sukauptą ekspertinę patirtį specifinėse karinėse srityse, o taip pat Lietuvos jūrinės pramonės, mokslo įstaigų ir inovacijų centrų potencialą. Įgyvendinant naujos kartos karinio laivo projektą bus siekiama, kad jo sprendimai atlieptų Karinių jūrų pajėgų poreikius ir iššūkius, įgalintų efektyviai spręsti nacionaliniu mastu aktualias bei NATO keliamas užduotis“, – pranešime cituojamas G. Premeneckas.

Projekto „Lietuvos karo laivas 2030“ iniciatorius – Lietuvos jūrinis klasteris, šiuo metu telkiantis 12 narių, atstovaujančių šalies ir užsienio verslo organizacijoms, mokslo ir inovacijų institucijoms.

„Projekto startui sutapus su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimu, turime papildomą impulsą apmąstyti buvimo jūrine valstybe reikšmę. Klaipėdoje sukoncentruotos Lietuvos jūrinės pramonės ir mokslo institucijų aktyvesnis dalyvavimas valstybės saugumo ir gynybos projektuose neabejotinai yra labai svarbus. Klaipėda pasiruošusi žengti į juos su savo ekspertais ir išvystyta industrija”, – įsitikinęs Lietuvos jūrinio klasterio valdybos pirmininkas A. Šileika.


  2023-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt