P0

Verslas

Klaipėdai – „Financial Times“ ekspertų įvertinimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-17


„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinys „fDi Intelligence“ paskelbtame reitinge „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ pirmą kartą išskirtas ir Lietuvos uostamiestis – Klaipėda įvertinta už tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo strategiją.

Kasmetė studija skirta aptarti ir išskirti daugiausia potencialo turinčias investicijų kryptis Europoje. Šiais metais ekspertai pastebėjo ir Klaipėdą, jai skirdami 9 vietą kategorijoje „Europos ateities mažieji miestai 2023“.

„Šis įvertinimas Klaipėdai labai svarbus ir įrodo, kad miesto strateginių partnerių, kurie dalyvauja šių investicijų pritraukime, pasirinkta strategija yra veiksminga“, – pranešime cituojama sako Diana Manko, „Klaipėda ID“ Investicijų ir Investicinės aplinkos skyriaus vadovė.

Anot jis, toks įvertinimas rodo miesto judėjimą tinkama linkme, o taip pat yra papildoma motyvacija kurti dar patrauklesnę investicinę aplinką Klaipėdoje.

Teigiama, kad per pastaruosius penkerius metus, uostamiestis pritraukė 32 TUI projektus – beveik milijardą eurų lėšų – ir taip sukūrė per 2,6 tūkst. darbo vietų. Tarp didžiausių praėjusių metų investicijų – garsi Norvegijos bendrovė „Dokka Fasteners”, gaminanti pramonines tvirtinimo detales.

Investuotojus uostamiestis vilioja papildomomis paskatomis. Pavyzdžiui, įmonės, sukuriančios bent 6 darbo vietas, gali pretenduoti į finansinę paskatą biuro nuomos išlaidų kompensacijai – iki 1800 eurų už vieną naują darbo vietą. Finansinė paskata talentams numato 2000 eurų būsto nuomos kaštams padengti ir 400 eurų lietuvių kalbos kursams. Į ją gali pretenduoti net 64 specialybių atstovai, nusprendę apsigyventi ir dirbti Klaipėdoje. Įvairių paskatų siūlo ir Klaipėdos laisvoji ekonominė zona.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt