P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – parodos „Pavėsis“ ir „Procese“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-17


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) vasario 23-ąją, 17 val., bus atidaromos dvi personalinės parodos – Eglės Narbutaitės piešinių paroda „Pavėsis“ ir Deimantės Kiesutės šiuolaikinės juvelyrikos ir instaliacijų paroda „Procese“.

„Keistis ar pri(su)sitaikyti?“ – savo personalinėje parodoje „Pavėsis“ klausia menininkė Eglė Narbutaitė. Eksponuojamuose darbuose ji permąsto nuo vartojimo inercijos perkaitusios visuomenes situaciją. Kviesdama atsikvėpti nuo kaitros, ji pati dar ieško to atokvėpio galimybių. Pavėsis tampa malonios vėsos, o kartais – ir hedonistinių poreikių tenkinimo metafora. Šios E. Narbutaitės parodos piešiniams, kaip ir visai jos kūrybai, būdingas humoras, per kurį ji, išvengdama didaktinio tono, kalba apie šiandienai svarbius dalykus, atkreipia dėmesį į globalias problemas, nebijodama pasijuokti iš savęs, išlaisvina ir kitus tai daryti”, – rašoma sąjungos pranešime.

Eglė Narbutaitė (g. 1988) baigė performanso meno studijas Londono Kingstono universitete. Yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Eglės gatvės menas puošia šalies ir užsienio pastatų sienas. Jai nesvetimas ir scenos menas – Šiaulių dailės galerijoje 2019 m. pristatė muzikinį solo spektaklį „Bliuvė“, 2021 m. buvo išleistas šio pasirodymo dainų albumas. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Vilniuje. „Pavėsis“ – didžiausia iki šiol jos eksponuota personalinė paroda.

Deimantės Kiesutės juvelyrikos paroda „Procese“ – tai trijų skirtingų projektų, sukurtų studijų metais Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete, dokumentacija/paroda.

„Skirtingi temų tyrinėjimai nuo eksperimentinių stiklo medžiagos „performatyvumo“ ieškojimų, asmeninių būsenų analizavimo ir saviterapinių metodų taikymo, kada kūrėjas tampa viso darbo epicentru ir per asmeninę patirtį siekia įkūnyti tai, kas neapčiuopiama, iki „fluxus“ judėjimo inspiruoto ir sukurto scenarijaus, kai kūrėjas tampa tik nereikšmingu stebėtoju. Parodoje platus medžiagų diapazonas: stiklas, sidabras, varis, siūlų ritė, metalo lauže rasti ready-made‘ai, kišenės ir kt. Kiekviename darbe atradusios savotišką dermę šios medžiagos tarsi tampa nuoroda į kažkokias būties ir buities situacijas, būsenas. Darbų siekiamybė – praplėsti daiktiškumo rėmus, juvelyrikos ribas ir vis klausti „Kas yra juvelyrika? Ar tapant rankose laikomą teptuką irgi galime vadinti juvelyrika?“, – rašoma pranešime.

Deimantė Kiesutė (g. 1999) 2022 m baigė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos studijų programą. Nuo 2020 metų pradėjo dalyvauti įvairiose grupinėse parodose, emalio simpoziumuose, bienalėse. Mokėsi Talino dailės akademijoje ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse užsienyje. 2023 sausį surengė pirmąją savo personalinę parodą.

Parodos vyks iki kovo 25 d.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt