P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre – ketvirtosios meistriškumo dirbtuvės su Arieliu Doronu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-17


Vasario 22–24 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks scenos menų profesionalams skirtos intensyvios trijų dienų praktinės dirbtuvės su vienu ryškiausių objektų teatro kūrėjų Europoje Arieliu Doronu.

Tai – jau ketvirtosios lėlininkams, aktoriams, šokėjams, dramaturgams, vizualiųjų menų srities kūrėjams, performanso menininkams skirtos meistriškumo dirbtuvės, ne tik padedančios lėlininkams gilinti profesines žinias, bet kviečiančios kitų sričių menininkus pažinti lėlių teatro meną.

Šį sykį dirbtuvėse bus gilinamasi į „ready made“ objektų prigimtį ir galimas jų panaudojimo galimybes scenoje. Dalyviai tyrinės, kaip buvęs viso labo rekvizitu scenoje objektas gali tapti veikėju ir prikaustyti žiūrovo dėmesį, įjungti vaizduotę, paskatinti jausti ir mąstyti taip, kaip joks žmogaus kūnas to padaryti nėra pajėgus.

Šios kūrybinės dirbtuvės – tai praktinė laboratorija, kurios metu įvairių individualių bei grupinių pratimų metu bus tyrinėjamos skirtingos daiktų savybės, jų bei juos valdančio aktoriaus galimybės scenoje. Dirbtuvėse bus pasitelkiamos lėlių bei fizinio teatro priemonės, taip pat naudojamos įvairios komponavimo, scenografijos ir vaidmens kūrimo, režisūros, dramaturgijos bei vizualiųjų menų technikos. Tikimasi, kad šios dirbtuvės taps tramplinu imtis naujos kūrybinės idėjos arba vystyti jau turimą. O galbūt tiesiog įkvėps toliau domėtis ir tyrinėti šią scenos meno formą.

Arielis Doronas – lėlininkas, režisierius, aktorius. Savo spektakliuose paprastai naudoja labai mažai teksto, o sunkioms politinėms bei socialinėms temoms nagrinėti pasitelkia humorą ir žaidybiškumą. Kiekvieno kūrybinio sumanymo imasi kvestionuodamas pačią lėlių teatro ir scenos meno formą, adaptuodamas ją savo meniniams poreikiams bei visuomet kviesdamas auditoriją pajausti, mąstyti ir reaguoti. Su savo monospektakliais „Dėžėje“, „Pinhas“ ir „Plastikiniai herojai“ yra pasirodęs festivaliuose bei teatro scenose daugiau nei 35 pasaulio šalyse, laimėjęs ne vieną apdovanojimą už objektų valdymą, geriausią spektaklį ar žiūrovų simpatijų prizą. Šiuo metu jis gyvena ir kuria Vokietijoje, bendradarbiavo su tokiais teatrais ir meno institucijomis kaip Maksimo Gorkio teatras Berlyne, Jaunimo teatras Drezdene, „FITZ!“ lėlių teatro centras Štutgarte, „Hanut 31“ galerija Tel Avive ir kt. Arielis nuolat veda kūrybines dirbtuves įvairiose pasaulio šalyse, buvo vizituojančiu dėstytoju aukštosiose mokyklose Štutgarte, Monrealyje, Londone.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt