P0

Kriminalai ir nelaimės

Pradėtas tyrimas dėl į Lietuvą įvežtų draudžiamų pesticidų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-17


Klaipėdos apygardos prokurorė priėmė nutarimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos daugiau nei 7,5 tonų Lietuvoje draudžiamų pesticidų kontrabandos.

Turimais duomenimis, praėjusių metų vasarą laivu iš Kinijos į Klaipėdos uostą atvyko krovinys su daugiau nei 7,5 tonų ES neregistruotų augalų apsaugos produktų (AAP), kurių vertė gali siekti apie 71 tūkst. eurų. Pagal laikinojo saugojimo deklaraciją saugomam kroviniui buvo atliktas muitinis tikrinimas. Krovinio dokumentuose buvo nurodyta, kad gabenamas produktas yra 100 proc. koncentracijos augalų apsaugos produktas. Siekiant nustatyti, ar Klaipėdos uoste laikinajam saugojimui įformintas krovinys faktiškai atitinka siuntėjo deklaruotą informaciją, buvo paimti prekių mėginiai.

Atlikti laboratoriniai tyrimai parodė, kad iš Kinijos atgabentų AAP sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų dalis nėra registruotos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, todėl jų įvežimas į Lietuvą ar į bet kurią kitą ES valstybės narę yra draudžiamas. Gavę šiuos duomenis, Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai minėtą krovinį sulaikė ir perdavė medžiagą Muitinės kriminalinei tarnybai (MKT) informacijos įvertinimui.

Teisėsaugos institucijos įspėja, kad asmenys, kurie ketina įsigyti ir naudoti nelegalias augalų apsaugos priemones, rizikuoja prarasti ES finansavimą bei tiesiogines išmokas. Už neregistruotų ar falsifikuotų produktų laikymą, naudojimą ar pardavimą baudos fiziniams asmenims siekia nuo 600 iki 3800 eurų, o juridiniams – nuo 5 iki 14 proc. metinės apyvartos.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt