P0

Kultūra

Skelbia memų konkursą „šliūpoGENAS“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-17


Pirmojo Palangos burmistro gimtadienį kurorto jaunimas kviečiamas švęsti kuriant memus. Prie šios kūrybinės užduoties gali jungtis visi socialinių medijų vartotojai, nestokojantys aštraus žvilgsnio į kasdienybę. Įkvėpimu memams siūlomos daugiau nei prieš šimtą metų nuskambėjusios kontraversiškojo aušrininko citatos.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, rengdamasis minėti jam vardą suteikusio aušrininko, gydytojo, rašytojo ir leidėjo gimtadienį, kviečia ruošti dovanas, kurios būtų jį sužavėjusios. Iki kovo 7 d. visi kviečiami dalyvauti internetinių memų konkurse ir bandyti atrasti, ar charizmatiškojo prakalbų sakytojo genas gyvybingas šiandien. Konkurso dalyviams vizualinei inspiracijai siūloma naudoti vieną iš pasiūlytų Jono Šliūpo citatų. Nors ir perkeltos į kitą kultūrinį kontekstą, jos vėl leis nuskambėti kritiškam ir nepataikaujančiam visuomenės veikėjo balsui.

Nors ir pašiepiamas dėl kone vaikiško idealizmo, Jonas Šliūpas savo laikmetį pralenkusiais pamąstymais politinius konkurentus dažnai palikdavo užnugryje. Toks jis atrodo šiandien – drąsi, spalvinga, bekompromisė asmenybė, kovojusi su besikuriančios Lietuvos prietarais ir tamsumu.

Norėdami dalyvauti konkurse, sukurkite memą naudodami vieną iš pasiūlytų citatų, jį paskelbkite savo Facebook paskyroje pažymėdami Jono Šliūpo muziejų ir naudodami grotažymę #šliūpoGENAS. Kovo 7 d., konkursui pasiekus kulminaciją, bus paskelbtas nugalėtojas ir daugiausia kartų pasidalintų memų kūrėjus apdovanos prizais.

Jono Šliūpo citatos inspiracijai:

„Vis tik Lietuva aukštyn!“, „Mano gyvenimo beveik kiekviena valanda yra drama“, „Gyvenau taip, kaip mokėjau ir galėjau, visuomet siekdamas tam tikro idealo“, „Lietuvybės apaštalu jaučiausi pilna burna!“, „Kalba yra mūsų sielos atspindys“, „Mano uždaviniu yra sukelti tautoje naujas mintis“, „Juk nėra žmogaus be klaidų, kaip ir žmogaus be jokių nuopelnų“.


  2023-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt