P0

Švietimas

Klaipėdoje aštuntą kartą šurmuliuos „Studijų regata”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-02-21


Kovo 3 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje jau aštuntą kartą vyks nemokama studijų mugė „Studijų regata 2023”. Jos metu moksleiviai galės susipažinti su studijų programomis uostamiesčio aukštosiose ir profesinėse mokyklose bei daugiau sužinoti apie galimybę rinktis studijas Klaipėdoje.  

Renginyje taip pat bus skaitomi ir įvairūs pranešimai bei rengiamos diskusijos. Pranešimus skaitys įvairių sričių ekspertai – moksleiviai galės daugiau sužinoti ne tik apie tai, ko reikia sėkmingai karjerai, Z kartą ir jos lyderystę, bet ir tvarius jūrų uostus, bepiločių orlaivių panaudojimo galimybes inžinerijoje. Renginį vainikuos Gabrieliaus Vagelio koncertas.  

Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos karjeros specialistė Rasa Mantrimienė atkreipia dėmesį, kad norint gauti kuo didesnę naudą, prieš atvykstant į studijų mugę svarbu pasidaryti namų darbus.  

„Labai svarbu, kad į tokias muges moksleiviai ateitų pasiruošę. Jeigu jie žino, kad renginyje bus tam tikrų aukštųjų mokyklų, kolegijų ar profesinių mokyklų atstovai, turėtų pasidomėti kokios studijų programos juos labiausiai domintų ir ateiti su konkrečiais klausimais. Taip pat svarbu pasidomėti ir kokie vyks pranešimai ir diskusijos, kas galėtų moksleivius sudominti – tada tikrai nauda bus didelė“, – teigia R. Mantrimienė.  

Karjeros specialistė taip skatina įsivertinti savo galimybes – tiek finansines, tiek asmenines. Svarbu su tėvais aptarti variantus studijuoti tiek valstybės finansuojamose, tiek nefinansuojamose vietose, apsvarstyti pragyvenimui reikalingas išlaidas bei kitus svarbius aspektus.  

Renginio metu „Švyturio“ arenoje vyks ir Jaunimo organizacijų mugė #BEcool #AFTERschool – tai jau penktus metus vykstantis edukacinis pramoginis renginys. Jo metu bus galima susipažinti su formalaus ir neformalaus švietimo veiklomis Klaipėdos mieste, galimybėmis prie jų prisijungti, realizuoti save bei tapti aktyviais visuomenės nariais.

Apsilankyti mugėje kviečiami ne tik moksleiviai, bet ir pedagogai. Mokytojams bus skirta atskira zona, kurioje numatytos paskaitos apie ateities lyderių ugdymą bei kompetencijų kėlimo galimybes. Be to, renginio metu vyks seminaras apie mokytojo vaidmenį įtraukties kontekste, o jį išklausę galės įgyti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą. 

Renginys yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos – https://fb.me/e/5eWuAhRPx 


  2023-02-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt