Švietimas

Klaipėdos universitetas dairosi naujo bendrabučio statytojų (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-02-21


Nors tikėtasi, kad naujas bendrabutis studentams ir dėstytojams  bus pastatytas dar šių metų rudenį, Klaipėdos universitetas tik dabar paskelbė rinkos konsultaciją dėl darbų techninės specifikacijos.

Per metus norima pastatyti 141 kambario 3- 4 aukštų bendrabučio pastatą, kurio energinio naudingumo klasė – A++. Jis bus statomas sklype Universiteto alėja 12,  šalia esančio bendrabučio korpuso. 

Projektą, kuriame, be kita ko, numatyta ir 20 kv. m. dviračių saugykla, parengė UAB „Maspro“. Išankstinė rinkos konsultacija paskelbta siekiant patikslinti darbų atlikimų terminus ir kaštus.

Universiteto  infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas buvo sakęs, kad statybas norėtų pradėti 2022 metų II pusmetį, o svajonė būtų pastatytą naują bendrabutį turėti 2023-iųjų rugsėjo 1-osios šventei.

Preliminariai šiam projektui buvo numatyta nuo 4,5 iki 5 mln. eurų – tam bus naudojamos lėšos, gautos už aukcionuose parduotą nenaudojamą nekilnojamąjį turtą. Projektavimo darbai ir projekto priežiūros paslaugos KU atsieina 117 tūkstančių eurų. 

Pirmą naują bendrabučio pastatą KU savo miestelyje atidarė 2016 m. gegužę. „A“ energetinio efektyvumo klasės trijų aukštų 170 vietų bendrabutis studentams atsiėjo 2,8 mln. eurų, jo statybos truko pusantrų metų.


  2023-02-21

  6 komentarai “Klaipėdos universitetas dairosi naujo bendrabučio statytojų”

  1. AvatarVietinis (IP: 88.119.135.86)

   Su pėsčiųjų takeliais KU teritorijoje kažkokia tragedija… Pažiūrėkit kaip žmonės žolynuose ištrypė kur turėtu būti takai, tačiau vietoj to panašu buvo vadovaujamasi “grožio iš kosmoso” kriterijumi. Vietoj to, kad suprasti projektavimo klaidas ir pataisyti jas, KU kasmet vėl aria, ir sodina ten žolę, o žmonės vis vien eina kur patogiau.
   Matyt profesoriai geriau žino kaip vaikščioti kitiems reikia…
   Taip ir gyvenam.

  2. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Puiku, kad gatvių šlavėjai žino ko reikia universitetui… O aš tebemanau, kad universitetas geriau žino…

   • AvatarAntanui (IP: 188.69.59.116)

    o man tai gaila, kad po tokiu studiju gatves sluoja…

  3. AvatarLyda (IP: 95.12.125.170)

   Bet kodėl toks baisus statinys? Bendrabutis, kaip prieš 20 metų… Bendrabutis ar nebendrabutis, vistiek turi miestą puošti, o ne bjauroti.

  4. AvatarKlp (IP: 188.69.59.116)

   Investuokite i studiju kokybe, labaratorijas ir inovacijas, o ne i bereikalingus pastatus. Bendrabucio architektura apgailetina….

  5. AvatarK (IP: 88.119.156.187)

   Universitetui derėtų mokslų užsiimti kol dar yra kas studijuoja, o ne leisti prorektoriui statybines varkes sukinėti apie kurias nieko neraukia. Verslas per metus pastatytų ir išnuomotų, o Petrauskas tuos bendrabučius jau “gimdo” 3-5 metus ir dar stenės 5 spausdamas sultis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt