P0

Miestas, Svarbu

Prieš rinkimus ir vėl prisiminė pernykštį sniegą (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-02-21


Kodėl prieš pernykštes Kalėdas buvo beveik nevalomas sniegas nuo Klaipėdos gatvių, savivaldybės Kontrolės komitetas ėmė aiškintis jam jau seniai ištirpus – šį antradienį. Į komiteto darbotvarkę jo pirmininkas Arvydas Vaitkus šį klausimą įtraukė jau trečią kartą: pirmus du kartus jam svarstyti nerasta laiko. Tačiau pats posėdyje šįkart nedalyvavo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, pradžia nebuvo viešai transliuojama, tad kas tuo metu buvo kalbama visuomenei liks nežinoma. Transliacija pradėta tik po 20 minučių. Komitetas posėdžiavo neturėdamas kvorumo. Posėdį vedė Elida Mantulovė.

Per 12 viešai transliuotų šio klausimo svarstymo minučių Klaipėdos autobusų parko (KAP) direktorius Vaidas Ramanauskas tikino, kad jo vadovaujama įmonė negali viešai tiesiogiai transliuoti gatvių valymo technikos judėjimo internete, kaip tai daroma Vilniuje. Esą dėl duomenų apsaugos. Vytis Radvila sakė, kad tai nesąmonė ir siūlėsi dykai parodyti KAP, kaip padaryti, kad nebūtų viešinami asmens duomenys.

Alina Velykienė teiravosi, kodėl įmonė samdėsi subrangovą (UAB „Klaipėdos miesto tvarka“)  sniegui nuo gatvių valyti, ar ši įmonė buvo pasamdyta viešųjų pirkimų įstatymo numatyta tvarka. V. Ramanauskas teigė, kad „jeigu to nebūtume darę, miestas visai nebūtų valomas”. Jis tvirtino, kad rangovas pasamdytas gavus trijų apklaustų įmonių pasiūlymus įstatymo nustatyta tvarka. Anot direktoriaus, iš subrangos ekonominės naudos KAP neturėjo. 

Tuo šio klausimo svarstymas ir baigėsi.

Šių metų pradžioje informaciją šiam komitetui buvo teikęs Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. Pasak jo, 2022 m. gruodžio 8 – 13 d. (ypač sudėtingų oro sąlygų metu) KAP gatvių valymui buvo sutelkusi maksimalias pajėgas – pietinėje dalyje dirbo 6-8, o šiaurinėje ir centrinėje dalyse 10 transporto priemonių, įskaitant personalą. Už netinkamai atliktą darbą KAP skirta 9800 eurų bauda.


  2023-02-21

  2 komentarai “Prieš rinkimus ir vėl prisiminė pernykštį sniegą”

  1. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Eilinį kartą sumalė š… Bet ko nerėt jei Klaipėdos savivaldybėje tiesiog neįgaliųjų armija.

  2. AvatarJonas (IP: 78.57.207.95)

   Taigi toks planas buvo nuo pat pradžių… ir kad nesusitvarkys jie irgi buvo žinoma…Tikėjosi, kad žiemos nebus, būtų praslydę, juk ne šiaip tiek buvo “vargo “ su procedūromis😂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt