Kris sovietiniai mūrai: iškils „Memelio miestas” (44)

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-02-27

Per porą savaičių turėtų būti nugriauti sovietmečiu statyti mūrai Naujojoje Uosto gatvėje, nuo Dangės upės iki pastato „ vaiduoklio”, pažymėtu 5 numeriu.

Artūro Šulco nuotr

O už balandį turėtų paaiškėti naujų statybų generalinis rangovas, sako bendrovės „Stemma Group“ atstovas Nerijus Tilindis.

Pasak jo, tai yra pasiruošimo darbai naujoms statyboms, dirbama kruopščiai, atsargiai, kadangi raudonų plytų pastate yra nemažai ESO turto – elektros skirstymo mazgas.

Artūro Šulco nuotr.

„Mėmelio miesto” kūrėjai demonstruoja Klaipėdai nebūdingą tokių darbų kokybę: pastatų griovimo darbai nuo pašalinių akių yra atriboti gražia medine tvora. Kadangi iškelta autobusų sustojimo aikštelė, parengtos aiškios schemos, kaip surasti jos naują vietą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kol kas kitų pastatų ir statinių Dangės upės pusėje griauti neskubama, bet raudono mūro tvoroje jau randasi požymiai, kad artėja nauja šios buvusios uždaros pramoninės paskirties teritorijos, era.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dėl „Memelio miesto“ teritorijos pastato – Naujojo Uosto g. 3 turinčio iškilti verslo centro pastato 2020 metais buvo rengiamas tarptautinis architektūros konkursas.

Projektas “Hanza”.

Komisijos nariai pačiu geriausių iš 13 pateiktų darbų pripažino projektą „Hanza“. Šį projektą bene palankiausiai įvertino ir konkurso darbų recenzentai. Siekiama, kad pirmuoju „Memelio miesto“ pastatu tapsiantis verslo centras būtų visos teritorijos vizitinė kortelė, todėl ir buvo paskelbtas jo projektų konkursas, kurio prizinis fondas siekė 26 tūkst. eurų.

Žymos: | | |

Komentarai (44):

Atsakymai į “Kris sovietiniai mūrai: iškils „Memelio miestas””: 44

 1. Rulis parašė:

  Su KLASCO užprogramuotas amžinas konfliktas dėl triukšmo, taršos. Investavus į ko gero brangiausią NT Klaipėdoje norėsis ramybės, gryno oro, o realybė bus visai kitokia.

 2. Liepojos nedauze rusai,kodėl? parašė:

  Labai gerai,kad Laivytes vietoje atsiras kažkas šiuolaikiško,o ten tik sovietinės dirbtuvėlės,taip pat ir Bandomasis laivų remontas,žadėtas perkelti į Vakarų laivų gamykla,bet iki šiol …tylima.,o. Vokis-ka Memeli subombardavo patys rus-ai,3 mėn apsupę daužė.,po karo atstatinėjo ,jau nebe memeliskai.

 3. Paspartinti vaiduoklio griūtį. parašė:

  Gal naujoji Klaipėdos valdžia sugalvos , kaip tą ,,paveldosauginį” vaiduoklį padovanoti paveldosaugos gerbėjams iš Vilniaus. Tegul nešasi į savo Vilnią. Kaip jie nesupranta, kad visiškai niekas nenorėtu tokiam pastate įsikurti. O kol paveldosaugininkai galvos, ką su tuo baisuokliu viduryje gatvės daryti, pritariu idėjai atriboti jį kokią 5 metrų aukščio gražia medine tvora . Svajoju, kad jis sugriūtu, pradėjus statybas Mėmelio mieste.

 4. kas parašė:

  nugriove Smelteje mokykla?

 5. Der vierte Reichsradijo sagt parašė:

  Schnelle schnelle ma hen sie das.

 6. Krtnzmas parašė:

  Aisku, Lietuvai pramones nereikia svarbu putai ir ofisai su vaizdu pro langa

  • LD parašė:

   Tamsta, sudarote ne tik beraščio ir besemgenio įspūdį, bet ir atsilikimą, kad pramonė pramonej nelygu. Smegenimis galima sukurti kartais ženkliai daugiau pridėtinės vertės.

 7. Mūras parašė:

  Svarbu memelis kad nekristų kaip maxima latvijoj kažkada. Toli dar iki įgyvendinimo taip kad saugumu pasirupinkit ir kol nestovi anksti čia trimituot kas bus..

 8. Žinot parašė:

  Nesivelsiu į beprasmes diskusijas, tik toks mano pastebėjimas- kokiu kvailu, buku,negerbiančiu savo miestą, šalį reikia būti, kad visur kišt tą Mėmelio pavadinimą! Jau pamiršot, kam Mėmelis priklausė??? Jau pamiršot, kad Klaipėdoje, Lietuvoje gyvenat???

 9. ziggy parašė:

  Nzn,bet tie seni pastatai baisus. Visom prasmem gulagas. Bet tarybiniams mutantams ,Pskovas prie juros yra svajoniu miestas. Beveik kaip Konigsberg. Bet ne as Dievas,ne as teisejas. Jums su tuo reikes toliau gyventi.

 10. Mikas Ble parašė:

  Ir niekad prie esmės.Negana to,kad nėr kur auto „numest” kieme, dar ir apmokestino iki akropolio! Nu ar čia žmogiška?Ot išeisi į miestą sykį ,ir mokėt reiks už nusimyžimą 10€. Tada apmyšim naujus verslo pastatus,savivaldybę, danės upės krantus ir bus žingsnis вэл атгал , дебилойдай.
  Sėkmės naujam merui, o senam ….senk.

 11. Kiras parašė:

  Tai visos mokyklos,vaiku darzeliai,gyvenemeji namai, uostas ir visa kita paliko „sovetai” reikia irgi nugriauti.Absurdas.Kolektivine psichoze.Kiek dar galima kalbet nesamones?Per 30 m. ir taip jau kiek sunaikino. „Ломать,не строить”.N.Uosto 5 labai grazus pastatas,tik reikia viska sutvarkyti.

 12. Žiūronas parašė:

  Lenkiu savo žilą galvą straipsnio autoriui už rašymo stilių.

 13. Taip parašė:

  Tą vaiduoklį N.uosto 5 reikia nugriauti, ta kaliausė užgoš visą naujo kvartalo grožį !

  • Jonas parašė:

   Pats tu kaliausė. Tai pirmasis Klaipėdos uosto valdybos pastatas. Beje, šis istorinis pastatas bus restauruotas ir išsaugotas. Taip, kad eik švęsti užgavėnių toliau.

 14. V.Grubliauskas parašė:

  😀 djebylaj, visas gi miestas sovietu atstatytas, baigiam jau kelius sovietu iki duobiu dadrožti, kelius padarykit ir naujose rajonose praplatinkit kiemus mašinas statyt ir mažinkit bordiuru aukšti , o tas pastatas visiem pohuj

 15. Lyda parašė:

  Pagaliau! Pagaliau galima pasidžiaugt, kad kažkas vyksta!

 16. Antanas parašė:

  Istorijos ratas nestovi vietoje, kaip sakoma memelio miestą paruoš šlubiui vokiečiui.Sučiara su byzuniuko pagalba padovanos Klaipėdos miesta su runkeliais priedu Istorijos ratas…..

 17. Evidijus parašė:

  Kaip būtų puiku kad ir tą vidury gatvės stovintį vaiduoklį griaudami „netyčia“ užkabintų…

 18. Zvejys parašė:

  Daug triuksmo del nieko. Kazkam labai nepatinka kioskai… zinom viska.

 19. Svarbiausiai : parašė:

  Nuo pašalinių akių atriboti tokia pat 1,5 metro pločio gražia medine tvora gatvę ,nuo pastato pažymetu 5 numeriu.

 20. Kibis parašė:

  Tegu nepersistenge gal ir tiltus sovietinius reikia nugreuti kol patys byret nepradėjo kokiu bakužiu stalininiu vokišku,gal pasigrožėkite

 21. Marijus parašė:

  O, kaip puiku. Plaunami biudžeto pinigėliai… Tik „sovietiniai” savivaldos nariai puikiai gyvuoja…

 22. MArijus parašė:

  Tegul krenta ir Sovietinė relikvija – Šaldytois atvežtos rukytos žuvies kioskai. Kiek galima žmones apgaudinėti su Rukytom „Ką tik pagaudom iš marių” „pavelgo” silkėm ir Skumbrėm, Jūros ešeriu, sviestažuvėm, afrikiniais unguriais, bei kalmarais 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Ribos eismą Naujojoje Uosto gatvėje

Klaipėdos savivaldybė praneša, kad nuo birželio 3 iki 7 d. imtinai dėl didelio skersmens nuotekų tinklų statybos darbų bus ribojamas ...
2024-06-02
Skaityti daugiau

Verslas

Ir „Klaipėdos energija” investuoja į  „Memelio miestą”

Uostamiesčio savivaldybės kontroliuojama AB „Klaipėdos energija” paskelbė konkursą dėl šilumos tiekimo tinklų statybos darbų teritorijoje, kur jau statomi pirmieji „Memelio ...
2024-05-18
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

„Memelio mieste“ - medinio burinio laivyno angaras

Klaipėdoje duris atveria unikali, nors ir laikina, edukacinė erdvė – Lietuvos medinio burinio laivyno angaras. Ji veiks „Memelio miesto“ dalyje, ...
2024-03-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This