P0

Kultūra

Broniaus Vyto Karaciejaus nuotraukose – savi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-03


Kovo 10 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Baltojoje galerijoje atidaroma klaipėdiečio fotomenininko Broniaus Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „Savi“. Ekspozicijoje pristatomas portretų ciklas apima 2004–2023 metus.

Pilies teatro aktoriai. B.V. Karaciejaus nuotr.

B. V. Karaciejus pelnytai laikomas Klaipėdos miesto metraštininku, puikiai užčiuopiančiu miesto pulsą ir taikliai įvaizdinančiu jo būtį. Fotomenininkas yra sukūręs ne tik įsimintinų urbanistinio peizažo fotografijų, bet ir daugybę žymių ir ne tokių žymių klaipėdiečių portretų. Nors portreto žanras autoriaus kūryboje įsitvirtino šiek tiek vėliau, jam jau būnant Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu, tačiau šiandieną šios fotografijos užima ne mažiau reikšmingą vietą visoje B. V. Karaciejaus kūryboje, o taip pat ir Klaipėdos istorijoje. 

Puikiai suvokdamas uostamiestyje gyvenančių žmonių svarbą, B. V. Karaciejus savo archyve sukaupė šimtus čia kuriančių ir dirbančių klaipėdiečių portretų, taip gerokai praturtindamas mylimo miesto paveikslą. Tai – realistiškos kasdienybės akimirkos ir iškilmingi momentai iš gydytojų, kapitonų, rašytojų, dailininkų, teatralų ir kitų žmonių gyvenimo. Fotomenininkas, kurdamas jų portretus vengia papildomų prasminių sluoksnių, palieka pirminį ir lengvai suvokiamą atpažįstamumą, dažnai formuoja aiškias nuorodas į jų profesinę veiklą. Autorius nevargina žiūrovo subjektyviomis įžvalgomis, interpretacijomis ar papildomais kontekstais. Jis tiesiog seka portretuojamąjį, gaudo ir fiksuoja būdingiausias jo išraiškas. Jo konstruojamos žinutės lengvai skaitomos, o vaizduojami žmonės atrodo ne tik pažįstami, bet ir savi.

Paroda veiks iki balandžio 1 d.

Galerija dirba pirmadieniais-penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais – iki 17 val. Sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis nedirba. 


  2023-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt