P0

Fotoreportažai, Miestas

Kaziuko mugė – gerokai kuklesnė nei ankstesniais metais (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-04


Nuo šeštadienio ryto Teatro aikštėje, Turgaus ir Tiltų gatvėse pradėjo kurtis į Klaipėdos Kaziuko mugę atvykę prekybininkai.

Nors šeštadienį Klaipėdoje gana atšiaurus oras, pučia stiprus vėjas, protarpiai į akis žeriantis mažus sniego kamuoliukus, dar prieš vidurdienį numatytą oficialų mugės atidarymą netrūko po ją besižvalgiusių žmonių.

Tiesa, pati mugė šiemet gerokai mažesnė nei ankstesniai metais – prekybininkai įsikūrė tik pusėje Turgaus gatvės, kai anksčiau ji būdavo pilna amatininkų ir kitų pardavėjų. Pačioje Teatro aikštėje šiokius tokius nepatogumus sukuria tebesitęsianti Teatro gatvės rekonstrukcija.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Mugės lankytojai gali įsigyti įvairių amatininkų dirbinių, gana gausiai yra kulinarinių gaminių, atvežtų ir iš Latvijos, galima pasižiūrėti balandžių parodą.

Mugė veiks ir sekmadienį iki 17 val.

Beje, prieš porą dienų kalbininkė, Mažosios Lietuvos tyrėja Dalia Kiseliūnaitė vienoje iš „Facebook” grupių pasidalino savo skeptišku požiūriu į bandymus Klaipėdoje rengti Kaziuko muges.

„Labai gilios Kaziuko tradicijos Klaipėdoje 🙂 Peržiūrėjus vardo paplitimą ikikarinėje Klaipėdoje, Kazimierus būtų galima ant pirštų suskaičiuoti. Ir visi naujakuriai iš Didžiosios Lietuvos. Toks nekaltas įsibrovimas… Kaip laputė į rogutes – vieną kojytę, antrą, paskui ir uodegėlė telpa. O tada laputė daro ką nori. Gal paliktume Kazimierą Vilniui ir jo svečiams? Vilnius be Kaziuko kaip lapė be uodegos, o jei tos mugės išplis po visą Lietuvą, ko į tą Vilnių važiuoti? Klaipėdoje geriau nors kartą padorią Jūros šventę apie jūrą surenkim. Yra dar Martyno diena, Reformacijos diena, Dainų šventė (senesnė už Lietuvos), geriau pagalvojus ir daugiau surastume šiam kraštui svarbių dienų ir tradicijų. Dabar darome kaip Vilniuje, tik prasčiau 🙁”, – rašė ji.

PROGRAMA

Sekmadienis

11.30 val. Jaunimo muzikos grupė „Skating in Pijamas“.

12 val. Piešinių konkurso „Supinkime draugystės pynę kartu su Kaziuku“ apdovanojimai. Dalyvauja KVLC „Stakato“ ir „Bumparabum“ perkusijos kolektyvai.

12.30 val. Programa vaikams.

13 val. Muzikinis duetas Gabrielė Nausėdaitė – Buziliauskė ir Simas Buziliauskas su šokių kolektyvu „Palangos Vėtrungė“.

13.30 Jaunimo muzikos grupė „All Forever“.

14 val. atlikėja iš Ukrainos Anastasiia Nova ir šokių studija „Salūnas“


  2023-03-04

  9 komentarai “Kaziuko mugė – gerokai kuklesnė nei ankstesniais metais”

  1. AvatarNuotraukos (IP: 78.60.175.65)

   Nuotraukų daug. Iš nuotraukų aiškiai matyti, kad net ir Audrius Petrošius iš aukštai, nuo namo fasado stebi Kaziuko mugę. O gal ir savo palapinę su “skilandžiais” turi?

  2. AvatarKlaipėdietė (IP: 90.131.46.202)

   Atgimė Klaipėdos senamiestis, atgijo miestas, puiku. Pasirodo ir galim ir mokam tą padaryti. Dėkui visiems -tame tarpe didelis Ačiū organizatoriams. Puiku, smagu.

  3. AvatarNetiesa (IP: 88.119.117.203)

   Jeigu straipsnio autorius pasidomėtų, žinotų, jog Kaipėdos miesto savivaldybės nebuvo duotas leidimas organizuoti renginio likusioje Turgaus g. dalyje dėl senamiestyje vykdomų rekonstrukcijos darbų.

  4. AvatarGyventojas (IP: 86.100.148.101)

   Šaunuoliai organizatoriai, nors viena šventė su muzika ir dainomis senamiestyje, jautėsi jomarkas, ko taip trūko daugeliui. Jeigu tingėjo kas tai tik skundėsi blogu oru, o kiti džiaugėsi pramoga. Pavyzdys kitoms šventėms.

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.182.187)

   Kažkoks košmaras… Gaila tų, kurie prekiavo

  6. AvatarViola (IP: 78.57.204.222)

   Gaila ir prekybininkų, ir pirkėjų, ir žioplinėtojų – šitoks oras! Pūga, sniegas, vėjas… visai kaip pajūryje :))) Vienžo, – šventė galėjo būti puiki, jei būtų buvusi vakar 🙂

  7. Avatarkažkaip neaišku (IP: 78.62.20.83)

   O naujos tradicijos negali Klaipėdoje rastis? Ar gyvuoti teisę turi tik tai, kas buvo iki karo? Nebuvo Kazimierų, bet jie atsirado. Na ir susiorganizavo šventę. Nebuvo džiazo, bet jis atsirado. Nebuvo šviesų festivalio, bet jis atsirado. Negi tai gožia Martyną, jūros šventę ar užgavėnes?

  8. Avatar (IP: 78.62.152.243)

   Tokiu orų? Čia turėjo būti nukelta mugė. Susimoki už vietas atvažiuoji, ir negalėdamas net palapinės pastatyti turi vykti atgal.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt