P0

Politika, Svarbu

Balsų Klaipėdoje neperskaičiuos (11)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-03-07


Klaipėdos rinkimų komisija antradienio vakarą atmetė visus tris gautus prašymus perskaičiuoti savivaldos rinkimų biuletenius. Vieno iš jų autorius – į antrąjį rinkimų turų vos per plauką nepatekęs Remigijus Žemaitaitis – teigia, jog tokio sprendimo neskųs, nors ir mano, kad nepasieita be piktos konkurentų valios.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininko Adolfo Gritėno, prašymus perskaičiuoti balsus be R. Žemaitaičio dar buvo pateikusios Laisvės bei Socialdemokratų partijos. Pastarosios iš esmės dėstė argumentus dėl neva per didelio negaliojančių biuletenių skaičiaus, taip pat esą buvo per didelis biuletenių su nereitinguotais kandidatais skaičius. R. Žemaitaitis manė, kad gali būti pažeidimų balsuojant iš anksto. Konkrečiai buvo minima, kad išankstinis balsavimas vienoje iš Klaipėdos ligonių turėjo vykti kovo 1 d., o realiai vyko diena vėliau.

Anot A. Gritėno, sprendimas atsisakyti perskaičiuoti biuletenius buvo priimtas beveik vienbalsiai – tik viena komisijos narė balsuojant dėl socialdemokratų argumentų turėjo kitokią nuomonę.

Komisijos pirmininko teigimu, negaliojančių biuletenių procentas Klaipėdoje mero rinkimų atveju yra net mažesnis nei Lietuvos vidurkis – atitinkamai 1,85 ir 2,1 proc. Tarybos rinkimuose skiriasi tik dešimtosios procento dalys.

„Ligoninėje balsavimo data buvo pakeista jos vadovų prašymu. Tai susiję su tuo, kad ligoninėse keičiasi pacientai, ir siekiama, kad balsavimas būtų patogesnis. Be to, iš anksto buvo pranešta ir stebėtojams“, – sakė Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininkas.

Anot jo, vienas iš skundo elementų buvo pagrįstas, ko gero, išgalvota istorija, nes minėta, kad neva balsuoti už socialdemokratus agitavo komisijos narys, kuris pats atstovavo Darbo partijai. Visgi ir tai buvo tiriama – apklausiami ligoninės, komisijos atstovai.

Galiausiai A. Gritėnas akcentavo, kad šiais metais rinkimų stebėtojams išduotų pažymėjimų skaičius – apie 350 – buvo rekordinis per nemažą laikotarpį dirbant tokį darbą apimančią jo patirtį.

„Visose rinkimų apylinkėse, kur yra stebėtojai, ir jie pasirašo balsų skaičiavimo protokolą. Niekur nebuvo jokių pastabų. Tai irgi rodo, kad rinkimai vyko sklandžiai ir tvarkingai”, – sakė pirmininkas.

Pasak jo, Klaipėdos komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Vyriausiajai rinkimų komisijai, bet tik ta pačia apimtimi – nepridedant jokių kitų argumentų.

R. Žemaitaitis antradienio vakarą „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad tokio sprendimo neskųs.

„Matosi, kad įsakymas buvo duotas iš aukščiau. Bet daugiau jokių įrodymų nepridėsi. Galėtų nebent tarnybos, kurios klausėsi pokalbių, juos paviešinti”, – sakė R. Žemaitaitis, surinkęs 10212 balsus (į antrą turą patekęs konservatorius Audrius Petrošius gavo 10421 balsą).

Jis pakartojo, kad apie savo sprendimą, ar dirbti miesto Taryboje, į kurią iškovojo mandatą, priims po partijos „Laisvė ir teisingumas” prezidiumo posėdžio, kuris esą vyks vėliau nei jis manė, jau po antrojo turo.


  2023-03-07

  11 komentarai “Balsų Klaipėdoje neperskaičiuos”

  1. AvatarTai įrido (IP: 90.131.46.206)

   Ir parodo kas yra komisijos šeimininkas

  2. AvatarAnonimas (IP: 213.130.201.112)

   Prie šiuolaikiniu tehnologijų ne tik vėliava bet ir būri nuogų panelių galima padaryti , kas gali paneigti kad čia ne montažas .

   • AvatarO jo joi.. (IP: 88.119.41.104)

    Koks dar montažas,Vaitkus jau atsipraše !

  3. AvatarCentro vaikis (IP: 86.100.168.184)

   Neteisingą partiją atstovauja ponas Remigijus, oi neteisingą…

  4. Avatartaigi (IP: 86.100.13.123)

   Pasaulio pabaiga.Įsijungiau šiandien,pažiūrėjau,akm ta ruzų vėliava virš galvos,ar nėra gražių vaizdų su jūra,laivais,tai specialiai padaryta, pritraukt aišku kieno balsus,ne veltui ūžia Lietuva visa…ir dar labai pona s Vaitkus arogantiškas,kalba trafaretiniais sakiniais,paruoštukais,tyčiojasi iš vedėjos suklydus jai žodelį,ne ne..ačiū .Įdomu,kodėl jį išmetė iš uosto,etikos komisija pripažino pažeidimus ir teismas atmetė jo skindus…Nekvepia.

  5. AvatarVIDEO.. (IP: 88.119.41.104)

   Oi…chi-chi..Prisidirbo p.Vaitkus su ta rusijos veliava ant sienos…tipo pats “nepastebejo”🙂…žadejo visu atsiprašyti.

  6. AvatarKlaipėdietis (IP: 84.15.183.169)

   kas galėtų paneigti. jog jeigu perskaičiuoti būtų prašes Pereošius. Būtų ir perskaičiuota 🙂

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.42.76)

    Niekas, kaip ir niekas negalėtų paneigti jog ateivių nėra 😅😂

   • AvatarTas pats (IP: 86.100.89.120)

    Ir durnam buvo aišku, kad neleis perskaičiuoti, , o klastojimo galimybe aš tikiu. Kita vertus, , tikiu , kad bet kokioje situacijoje meru rinks Vaitkui, šios dienos debatai aiškiai parodė kiekvieno pretendento gebėjimus.

   • AvatarAr tas, ar anas, nelabai svarbu. (IP: 85.232.138.203)

    Svarbu tai, kad dirbtų Klaipėdos gyventojų gerovei, o ne savo ir bendrapartiečių kišenei. Be to, gal prie naujo mero nebeliks tų nesąmonių su mokamu parkavimu mieste ir šalia jo, gal baigsis tas kvailas gatvių siaurinimas, ir gal praplatins daugiabučių kiemus, kad būtų kur po darbų grįžus pasistatyti automobilį.

   • AvatarPetrolhedai (IP: 85.206.61.249)

    Ane? Galvojat, kad panaikinus parkavimo mokestį ir padarius daugiau parkavimo vietų išsispręs problema? Neišsispręs, tik atsiras daugiau automobilių ir norėsite dar daugiau parkavimo vietų. Panaikinus parkavimo mokestį bus dar didesnė problema centrinėje dalyje nes tik dėl parkavimo mokesčio dalis keliaujančių skaičiuoja ir nusprendžia į darbą vykti autobusu ar pėsčiomis. Be parkavimo mokesčio tik atsirastu dar daugiau važiuojančių, dar daugiau kamščių ir dar mažiau vietos visiems. Prieš komentuodami pagalvokite.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt