P0

Sportas, Svarbu

Nueinanti valdžia ruošia dovaną futbolininkams (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-03-08


Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį vienbalsiai pritarė, kad būtų pakeista sporto klubų finansavimo tvarka ir į savivaldybės biudžeto pinigus galėtų jau pretenduoti ir VšĮ „Neptūno futbolo klubas“. Kartu toks pakeitimas būtų naudingas ir regbio klubui „Kuršiai“.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad pernai VšĮ „Neptūno futbolo klubas“ kreipėsi į savivaldybės politikus prašydamas pakeisti Sporto programų projektų finansavimo sąlygų aprašą, kuriame numatyta, kad į Reprezentacinių Klaipėdos miesto sporto komandų dalinį finansavimą gali pretenduoti tik komandos, žaidžiančios Lietuvos aukščiausioje lygoje (Lietuvos čempionate). O klubas dabar žaidžia Lietuvos futbolo federacijos I lygoje.

Pristatydama parengtą atitinkamą sprendimo projektą Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė patvirtino, kad  „klausimo priešistorė” yra susijusi būtent su futbolininkų kreipimusi.

„Futbolo šaka ženklų pokytį per pastaruosius dvejus metus padarė. Nuo 2021 metų apie 400 vaikų daugiau lanko futbolo užsiėmimus, ne visi jau ir patenka dėl infrastruktūros stokos. Reikia finansavimo, kad klubas pereitų į A lygą”, – sakė tarnautoja.

Pasak jos, jei savivaldybės Taryba pritars tokiam pasiūlymui, dar šį pavasarį bus galima skelbti papildomą kvietimą į Reprezentacinių Klaipėdos miesto sporto komandų dalinio finansavimo programą. Į jį galėtų jau pretenduoti ir regbio klubas „Kuršiai”, žaidžiantis aukščiausioje lygoje.

„Mes gi patys įpareigojome parengti tokį projektą”, – sureagavo komiteto narys Rimantas Taraškevičius į pirmininko Aido Kaveckio klausimą, ar kas turi kokių pasiūlymų, klausimų.

Komitetas sprendimo projektui pritarė bendru sutarimu. Galutinį žodį dar turės tarti visa miesto Taryba.

VšĮ „Neptūno futbolo klubas” dalininkai yra Sigitas Ambrazevičius, Tadas Vaitkus ir Kęstutis Ivaškevičius.

Klubas praėjusiame sezone užėmė antrą vietą – iškovojo 19 pergalių, penkias rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė šešis pralaimėjimus. Nuo čempione tapusios „DFK Dainava” klaipėdiečiai atsiliko penkiais taškais.


  2023-03-08

  2 komentarai “Nueinanti valdžia ruošia dovaną futbolininkams”

  1. AvatarReikia padėti (IP: 88.119.136.56)

   Iš ko gi jie gali išsilaikyti, tik iš rėmėjų ir savivaldybės, kol žemoje lygoje žaidžia ir rėmėjų nelabai yra, reikia prasimušti į A lygą, savivaldybė turi jiems padėti, nes gėda Klaipėdai neturėti futbolo komandos A lygoje !

  2. Avatar..... (IP: 83.181.119.103)

   Aš nesutinku. Tegul išsilaiko patys . Stebėsiu kaip balsuos miesto tarybos nariai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt