P0

Draugas su uodega

Specialistas neigia mitą apie dideles augintinio priežiūros išlaidas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-08


Kai kurie svajojantys apie augintinį yra įsitikinę, kad keturkojis pareikalaus ne tik daug dėmesio, bet ir gerokai paplonins piniginę. Šiuo stereotipu dažnai vadovaujasi ir jau turintys savo augintinius šeimininkai, jiems kokybė neretai atrodo lygi kainai. Gyvūnų prekių parduotuvių tinklo „Zoobazė“ atstovas Julius Bartkus neigia šį mitą ir užtikrina, kad lygybės ženklas tikrai nereikalingas ir kokybiškai augintinio priežiūrai nereikia didelių investicijų – svarbiausia suprasti, kur galima taupyti, o kur persistengti nereikėtų.

Vidutinio dydžio, apie 4 kilogramus sveriančiai suaugusiai katei per dieną reikia apie 50 gramų aukščiausios kokybės sauso pašaro. Palmiros Mart nuotr.

„Kuo augintinis didesnis ar retesnis, tuo jo išlaikymas bus brangesnis. Reikėtų gerai apgalvoti, ne tik koks augintinis jums labiausiai patinka, bet ir koks yra tinkamas šeimininko kišenei“, – akcentuoja specialistas.

Pasak J. Bartkaus, yra viena sritis, kuriai taupyti nereikėtų – tai kokybiškas augintinio maistas. Dar viena svarbi sritis, kuriai negalima taupyti, – apsauga nuo erkių ir kitų parazitų, reguliari dehelmintizacija.

„Visos kitos priemonės – skanėstai, žaislai, higienos priemonės ar vedžiojimo priemonės – svarbios, tačiau jiems tikrai galima skirti mažesnę biudžeto dalį. Jei rinksitės kokybiškas priemones, jas įsigyti reikės rečiau, todėl tikėtina, kad sutaupysite“, – pasakoja J. Bartkus.

Renkantis pašarą reikėtų atkreipti dėmesį ne į kainą, o į sudėtį – svarbiausia, kad pirmas ingredientas būtų mėsa ir jos produktai. Taip pat svarbu, kad sudėtyje nebūtų konservantų, dažiklių ir kitų dirbtinių priedų. Ekspertas pataria pirmenybę teikti visaverčiam, subalansuotam, kuo natūralesniam produktui, kuris būtų naudingas sveikatai ir nebūtinai reikalautų didelių investicijų.

„Pavyzdžiui, vidutinio dydžio, apie 4 kilogramus sveriančiai suaugusiai katei per dieną reikia apie 50 gramų aukščiausios kokybės sauso pašaro (maždaug 1,5 kilogramo per mėnesį). Tokio pašaro 2 kilogramų pakuotės kaina yra apie 13–15 eurų. Vis dėlto dažnai kaina nenusako pašaro kokybės, pavyzdyje pateikto pašaro sudėtyje yra net 80% gyvūninės kilmės baltymų, tai vienas iš pagrindinių rodiklių, kuris nusako pašaro kokybę, nors tai tikrai nėra brangiausias asortimente produktas“, – įžvalgomis dalinasi specialistas.

Renkantis prastesnės kokybės maistą, priešingai, jo prireiks ne tik didesnio kiekio, kad keturkojis jaustųsi sotus, bet dažnai tokie pašarai būna prastai subalansuoti, todėl papildomai gali prireikti vartoti pašaro papildus.

Taupyti maistui nereikėtų, bet skanėstai yra ta sritis, kur išlaidas sumažinti tikrai galima. Specialistas rekomenduoja nepiktnaudžiauti skanėstais, juos duoti tik tada, kai augintinį norite paskatinti.

Panaši taisyklė galioja ir renkantis higienos priemones, J. Bartkus rekomenduoja rinktis koncentruotus šampūnus ar valiklius, taip jų išnaudosite mažiau ir sutaupysite.

Kokybiškai augintinio priežiūrai, anot specialisto, per mėnesį gali užtekti keliasdešimt eurų. Pridėjus priemones nuo parazitų – lašai nuo erkių ir blusų – apie 3 eurus, vaistai nuo kirminų – taip pat apie 3 eurus.

Katei reikės ir kraiko, natūralus augalinis tofu kraikas kainuoja apie 8 eurus. Tad bendra suma per mėnesį bus apie 20-30 eurų.


  2023-03-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt