P0

Aplinkosauga

Pajūrio kopagūbrius saugos tik šakų apklotais

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-03-11


Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet yra pasirengusi išleisti iki 70 tūkstančių eurų pajūrio kopagūbriams tvirtinti, apsaugant juos nuo erozijos. Tik žabtvorėmis ir šakų klojiniais pajūrio kopas Aplinkos ministerija siūlo saugoti dar visą dešimtmetį.

Palmiros Mart nuotr.

Giruliuose per 4000 kv. m. ploto vakarinį kopagūbrio šlaitą numatoma dengti šakų klojiniais. Tokiais klojiniais padengti taip pat numatyta dvi dideles daubas, esančias kopagūbrio viršūnėje. Viena iš šių daubų yra apie 320 kv.m., antroji – apie 200 kv.m. ploto. Šakomis čia iš viso numatoma užkloti daugiau nei 4500 kvadratinių metrų. 

Pirmojoje  Melnragėje šakų klojiniais bus taip dengiamos kopagūbrių viršūnės, vakariniai jų šlaitai ir juos skaidantys takai bei griovos – iš viso bus uždengta apie 4500 kv. m. plotas. Panašūs darbai bus atliekami ir II Melnragės zonoje.

Iš viso numatyta šakomis aploti apie 12 tūkst. kv. m. plotą. Šiuo metu savivaldybė ieško rangovų tokiems darbams atlikti. Konkretūs darbų kiekiai ir jų atlikimo vietos gali keistis, nes dėl audrų gali keistis ir poreikiai kopagūbriams apsaugoti.

Aplinkos ministerija šių metų pradžioje parengė Pajūrio juostos tvarkymo programos 2023–2032 m. projektą. Numatoma, kad ateinantį dešimtmetį būtų tęsiami esą efektyvių rezultatų stabdant smėlio išpustymą padėję pasiekti darbai: defliacinės formos bei šlaitai dengiami šakų klojiniais, kopagūbris tvirtinamas žabtvorėmis, įrengiami takai ir laiptai.

Kadangi Baltijos jūros kranto būklę lemia vis dažnesnės pakrantę ardančios uraganinės audros, mažėja su pagrindinėmis vandens srovėmis atkeliaujantis smėlio nešmenų srautas, įtaką daro ir antropogeniniai veiksniai, numatyta, kad programa gali būti peržiūrima kas 5 metus.


  2023-03-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt