Už piešinį trylikametę pasiuntė į prieglaudą, tėvui – baudžiamoji byla

Svarbu, Veidai

Trylikametei rusei Mašai Moskaliovai, kurią atėmė iš tėvo po to, kai jam skyrė namų areštą, neleidžiama susitikti su tėvu, mergaitė jau kuris laikas gyvena atskirta nuo išorinio pasaulio.

Mašą nuo tėvo atskyrė dėl „netinkamo” piešinio. Svoboda.org. nuotr.

Į policijos akiratį mergaitės tėvas Aleksėjus Moskaliovas iš Tulos srities Jefremovo miesto pateko po to, kai jo šeštokė dukra per pamoką nupiešė „netinkamą” piešinį.

Dailės mokytoja buvo nurodžiusi klasei sukurti piešinius, palaikančius Rusijos kariuomenę, o Maša nupiešė moterį, stovinčią šalia Ukrainos vėliavos, savo kūnu užstojančios vaiką nuo iš Rusijos pusės skriejančių raketų, o ant nupieštos Rusijos vėliavos užrašė „karui – ne“.

Mokytoja apie mergaitės piešinį pranešė mokyklos direktorei, o pastaroji dėl to kreipėsi į policiją.

Policijoje Mašos tėvas buvo žiauriai sumuštas, o Saugumo tarnybos pareigūnai jam kelias valandas aiškino, kaip jis neteisingai auklėja savo dukrą.

Teismas vyrui galiausiai skyrė namų areštą, o dukrą išsiuntė į nepilnamečių prieglaudą, kur ji gyvena atskirta nuo išorinio pasaulio: ji niekur negali išeiti, jos niekas negali aplankyti, ji niekam negali paskambinti, nes iš jos atėmė telefoną.

Tėvas dukrą augina vienas, mergaitės mama šeimą paliko, kai Mašai buvo vos treji.

Gruodžio pabaigoje A. Moskaliovui policija jau buvo iškėlusi baudžiamąją bylą dėl Rusijos armijos diskreditavimo už komentarą po video įrašu apie rusų armiją. Jam tada skyrė 32 tūkst. rublių baudą.

Dabar dėl „netinkamo” Mašos piešinio vyrui gresia įkalinimas iki 3 metų už vaiko nepriežiūrą.

Tuo metu pilietiški aktyvistai internete sukūrė peticiją, kurią per keletą dienų pasirašė beveik 100 tūkst. gyventojų. Peticijos autoriai reikalauja, kad Mašą grąžintų tėvui.

„Reikalaujame pakeisti Tulos srities Nepilnamečių komisijos sprendimą, kuriuo šeštokė buvo išsiųsta į prieglaudą ir nedelsiant Mariją sugrąžinti namo pas tėvą”, – rašo peticijos autoriai, ragindami ir daugiau žmonių pasirašyti po ja.

Parengta pagal svoboda. org. ir change.org.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Minskas, Astana – lygiuok, ramiai!

Po Ukrainos kariuomenės bepiločių orlaivių (dronų) atakų prieš stambias Rusijos naftos perdirbimo įmones (refinerijas) europinėje šalies dalyje, pasekmės, atrodo, yra ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Siūloma pratęsti draudimą retransliuoti rusiškus ir baltarusiškus TV kanalus

Vyriausybė pritaria siūlymui pratęsti draudimą retransliuoti Rusijos ir Baltarusijos kanalų programas. Šiuo metu numatyta, kad pastarasis ribojimas galioja iki 2024 ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Nuomonės

Karas „ne iš tos” pusės

Kovo 22-oji Pamaskvėje Rusijoje. Teroro aktas pramogų ir prekybos centre „Crocus City Hall”, kurio metu žuvo (antradienio vakaro duomenimis) 139 ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This