P0

Politika

Prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame merų rinkimų ture

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-14


Antradienio rytą, nuo 7 val., prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame merų rinkimų ture.

Rinkimai vyksta 34 Lietuvos savivaldybėse, kur meras nebuvo išrinktas pirmojo turo metu. Tarp tokių savivaldybių patenka ir uostamiestis bei Klaipėdos rajonas.

Pakartotinis balsavimas iš anksto vyks ir trečiadienį bei ketvirtadienį, nuo 7 iki 20 val.

Balsuoti iš anksto galima visose Lietuvos savivaldybėse, taip pat ir tose, kuriose merai jau išrinkti. Klaipėdoje tokia balsavimo vieta įrengta savivaldybės posėdžių salėje Liepų g. 11.

Balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas.

Uostamiestyje dėl mero posto kovoja konservatorius Audrius Petrošius ir Arvydas Vaitkus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos rajone į dvikovą rinkėjai pasiuntė valstietį Bronių Markauską ir liberalą Justą Ruškį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininko Adolfo Gritėno teigimu, iki antradienio vidurdienio uostamiestyje buvo balsavę apie 300 rinkėjų. Tai panašus aktyvumas kaip ir praėjusių rinkimų antrojo turto metu.

Kovo 15-17 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Kovo 17-18 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose, gali registruotis paskambinę numeriu 1855. Prieš I rinkimų turą balsuoti namuose užsiregistravusiems rinkėjams nieko papildomai daryti nebereikia.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti galės savo rinkimų apylinkėse, kurios darbą pradės 7 val. ir balsavimą organizuos iki 20 val.

Balsavimas užsienyje savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose neorganizuojamas.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas,  diplomatinis pasas ir pan.

Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.


  2023-03-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt