P0

Kriminalai ir nelaimės

Aukščiausiasis Teismas tarė galutinį žodį dėl 2006-ųjų žmogžudystės Palangoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-15


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2021-ųjų vasaros nuosprendį, kuriuo Airijoje net 13 metų nuo teisingumo slapstęsis Marius Civinskas buvo nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme už 2006-ųjų pavasarį Palangoje įvykdytą žmogžudystę.

Marius Civinskas. policija.lt nuotr.

2019 m. buvo sulaikytas ir suimtas vyras buvo kaltinamas tuo, kad 2006 m. pavasarį Palangoje automobilių vairavimo aikštelėje, kilus konfliktui aiškinantis tarpusavio santykius, vieną kartą šovė savo draugui Raimundui Šimkui į nugarą, padarė krūtinės ląstos sužalojimą ir kairiojo plaučio pažeidimą, dėl to nukentėjusysis netrukus Palangos ligoninėje mirė. Byloje buvo nustatyta, kad mirtimi pasibaigęs sužalojimas nukentėjusiajam buvo padarytas iššovus medžioklinį šovinį, į nugarą šauta iš labai arti.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo R. Šimkus, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti konflikte dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos. Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, jog gali būti neteisingai apkaltintas.

Teismas iš kaltinamojo taip pat buvo priteisęs nužudytojo motinai 15 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą, seserims – po 5 000 Eur, jo dukrai – 10 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą, taip pat priteisė po 1 838 Eur turtinės žalos atlyginimo seserims ir 17 400 Eur turtinės žalos atlyginimą (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.

Tokį verdiktą buvo palikęs ir Apeliacinis teismas, tačiau jį dar ėmėsi peržiūrėti ir kasacinį skundą priėmęs LAT.

Jo kolegija konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų instancijų teismai padarė pagrįstą ir motyvuotą išvadą, jog nuteistasis nužudė nukentėjusįjį veikdamas netiesiogine tyčia. Jis, su užtaisytu ginklu dalyvaudamas priešiškai nusiteikusių, anksčiau jau dalyvavusių muštynėse, iš anksto susitarusių susitikti jaunuolių konflikte, suvokė pavojingą savo veiksmų pobūdį. Išsitraukdamas ginklą ir iššaudamas, kai šalia yra grupė fiziškai konfliktuojančių (besimušančių) žmonių, nuteistasis numatė, kad dėl tokio jo veikimo gali atsirasti Baudžiamajame kodekse nustatytų padarinių, ir nors jų nenorėjo, sąmoningai leido jiems atsirasti, t. y. nors nesiekė ir nenorėjo nužudyti žmogaus, tačiau nušovė R. Šimkų.

LAT neskundžiamu sprendimu paliko galioti žemesnių instancijų teismų nuosprendžius.


  2023-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt