P0

Aplinkosauga

Klaipėdos regione plėtojama maisto atliekų surinkimui ir apdorojimui reikalinga infrastruktūra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-16


Nuo 2024 m. iš Klaipėdos ir Neringos gyventojų bus atskirai surenkamos maisto atliekos.

pxhere.com nuotr.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras toliau plėtoja maisto atliekų apdorojimo infrastruktūrą. Šiuo metu vykdomas viešasis konkursas pastato, kuriame vyks maisto rūšiavimo procesai, statytojui parinkti.

Jau sudarytos sutartys ir dėl pagrindinių maisto atliekų apdorojimo įrenginių – rūšiavimo linijos ir depakerio – įsigijimo. Įrenginiai gaminami, bus atvežti ir sumontuoti naujajame pastate.

Rūšiavimo linija iš maisto atliekų srauto kruopščiai šalins į maisto atliekas patekusias netinkamas atliekas.

Naujoje maisto rūšiavimo linijoje Dumpiuose nuo priemaišų atskirta biomasė, kuri bus atiduodama konkursą laimėjusiems perdirbėjams. Tokiu būdu žmonių išmetami maisto likučiai pasitarnaus energijos ar derlingo komposto gamybai.

Kitąmet virtuvėje susidariusias maisto atliekas gyventojai turės galimybę išmesti į tam specialiai skirtus konteinerius. Klaipėdos daugiabučių namų gyventojai šiuos konteinerius ras komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse, o individualių namų gyventojai šių metų pabaigoje gaus specialiai maisto atliekoms skirtus kibirėlius ir konteinerius.

Kaip tiksliai reikės rūšiuoti maisto atliekas, gyventojai bus informuojami atskirai. Kartu su konteineriu jie gaus rūšiavimo instrukciją.

Neringiškiai maisto atliekomis atsikratys 40-yje maisto atliekų surinkimui skirtų konteinerių, kurių išdėstymą Neringoje numatys savivaldybė.

Projektas „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“ yra finansuojamas ES Sanglaudos fondo ir UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro lėšomis.


  2023-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt