P0

Kriminalai ir nelaimės

Policijos tyrimai: rasta ir kanapių, ir kokaino, ir ekstazio (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-16


Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai praneša pradėję dar du ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo Klaipėdoje.

Pirmasis tyrimas pradėtas sausio mėn., gavus informacijos apie kvaišalus galimai platinusią 25 m. anksčiau neteistą, niekur nedirbančią klaipėdietę.

Sausio pradžioje uostamiesčio teisėsaugininkai Naujakiemio g. sulaikė anksčiau neteistą nepilnametę klaipėdietę, pas kurią rasta apie 260 g kanapių.

Tą pačią dieną toje pat gatvėje buvo sulaikyta ir kanapes nepilnametei merginai, įtariama, pardavusi minėta 25 m. moteris. Atlikus kratą pastarosios gyvenamojoje vietoje pareigūnai rado beveik 200 g kanapių, kokaino bei svarstykles su kokaino pėdsakais.

25 m. įtariamoji buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę. Vėliau jai paskirta kardomoji priemonė –rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Kitas tyrimas pradėtas taip pat sausį, Taikos pr. pareigūnams sulaikius 21 m. anksčiau už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti jau teistą, niekur nedirbantį klaipėdietį.

Pas šį jaunuolį rasta 200 psichotropinių tablečių. Atlikus kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje, rasta dar keliasdešimt tablečių ir kitų, įtariama, narkotinių medžiagų bei elektroninės svarstyklės.

Tą pačią dieną pareigūnai sulaikė minėtas tabletes 21 m. asmeniui, įtariama, pardavusį 23 m. anksčiau už nesunkų kūno sužalojimą užsienyje teistą, niekur nedirbantį Mažeikių miesto gyventoją.

Po kelių dienų, tęsdami tyrimo veiksmus, policijos pareigūnai Gedminų g. sulaikė minėtas tabletes mažeikiškiui, įtariama, pardavusį 30 m. Klaipėdos miesto gyventoją. Šis niekur nedirbantis vyriškis teisėsaugai gerai žinomas – anksčiau ne kartą teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Atlikus kratą vyro gyvenamojoje vietoje, rasti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai – beveik 1,4 kg gryno kokaino, apie 190 g gryno amfetamino, per 2 kg. ekstazio tablečių bei dvejos svarstyklės su kokaino pėdsakais.

Šio tyrimo metu visų rastų ir paimtų narkotinių (psichotropinių) medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 350 tūkst. eurų.

Šiuo metu įtarimai dėl neteisėto disponavimo psichotropine medžiaga turint tikslą ją platinti pareikšti dviem asmenims, dar vienas asmuo įtarimas neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau vienam iš jų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į trims įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 27 tūkst. eurų.

Abu minėti ikiteisminiai tyrimai tolimesniam tyrimui pagal kompetenciją perduoti Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybai.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.


  2023-03-16

  Vienas komentaras apie “Policijos tyrimai: rasta ir kanapių, ir kokaino, ir ekstazio”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.210.179)

   Už kvaišalus į kaliuze juos visus platintojius ir prekiautojius,lietuva švaresnē būtu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt