P0

Švietimas

Prie vaikų svajonių prisidėti gali kiekvienas

Atvira Klaipėda

Simona Zulonienė
2023-03-16


„Mūsų darbas – padėti vaikams užaugti savimi pasitikinčiais ir gebančiais bendrauti, spręsti iškilusias problemas ir įgyti gyvenimui reikalingų įgūdžių“, – teigia Dvasinės pagalbos jaunimui centro Klaipėdoje vadovė Kristina Rutienė. Centro duris kasdien praveria kelios dešimtys jaunųjų klaipėdiečių, kuriems 7-18 metų.

Organizatorių nuotr.

Po pietų, pasibaigus pamokoms mokyklose, vaikai skuba į dienos centrą Darželio gatvėje. Atvykę dalinasi dienos įspūdžiais, nuotykiais mokykloje ir tuo, kas neramina. Specialistai įsitikinę, kad struktūruota dienotvarkė, dienos ritmas – raktas į ramią vaiko emocinę būklę.

„Kai pailsi, vaikai gali atlikti namų darbų užduotis, dalyvauti įvairiose veiklose, užsiėmimuose ir terapijose, gauti psichologinę pagalbą. Mokome įvairiausių gyvenime prireiksiančių dalykų: gaminti maistą ir padengti stalą, prižiūrėti savo drabužius ir avalynę, susitvarkyti savo darbo ir veiklos vietą, naudotis buitine technika ir kt. Pasirūpiname ir vaikų maitinimu. „Čia stengiamės sukurti jaukią ir saugią vaikams aplinką, išklausyti, padrąsinti ir padėti išspręsti kylančias problemas ir sukurti dienotvarkę, kurioje neliktų laiko nuobodžiauti“, – kalbėjo K.Rutienė.

Švietimo vidus

Šis centras išsiskiria tuo, kad visa veikla pagrįsta krikščioniškomis vertybėmis. Kaip pasakojo vadovė, čia puoselėjama pagarba, atvirumas, tolerancija, empatija, pasitikėjimas. Diegiamos tradicinės vertybės, šeimoms ir vaikams primenama tikroji švenčių prasmė.

„Šviečiame vaikus, kad šventės – ne tik šurmulio ir dovanų, bet ir gerumo, dalijimosi, artumo vienas kitam ir rimties laikas. Esant galimybėms šeimoms ir savanoriams organizuojamos piligriminės išvykos“, – teigė centro vadovė.

Neretai tėvai susiduria su įvairiausiais iššūkiais ir sunkumais augindami ir auklėdami savo vaikus.

„Vaikų dienos centro specialistai pasiruošę patarti ir padėti tėvams dėl kylančių sunkumų, jei reikia – suteikti psichologinę paramą, pasiūlyti galimybes nemokamai dalyvauti organizuojamuose renginiuose, išvykose, užsiėmimuose ir terapijose“, – tikino K.Rutienė.

Siekiama, kad būtų stiprinami šeimos narių santykiai, nes taip galime pasiekti didesnio rezultato.

Savanorystė – galimybė duoti ir gauti

Dvasinės pagalbos jaunimui centras Klaipėdos mieste veikia jau 28 metus. Centro veikla nuo pat įsikūrimo pradžios buvo paremta savanoryste, įvairiose programose dirbo šimtai pagalbininkų.

Savanorių gretas centras plečia ir šiandien.

Centre veikia „Vyresniojo draugo“ („ Big Brothers Big Sisters“ – angl.) programa. Septyniolika suaugusiųjų yra tapę šios programos savanoriais. „Išklausę mokymus, jie padeda vaikams, kurie turi sunkumų, patiria įvairias krizes. Susitinka su jais, pataria, išklauso, smagiai leidžia laiką. Galime džiaugtis, jog neretai Didžiojo ir Mažojo draugo draugystės tęsiasi keletą metų ir nenutrūksta net pasibaigus savanorystės sutarčiai“, – pasakojo K.Rutienė.

Vaikų dienos centre savanoriai padeda vaikams paruošti namų darbus, organizuoja ir vykdo veiklas, išklauso, pataria, kartu vyksta į išvykas. „Savanoriai supranta, kad savanorystės nauda yra abipusė. Iš vaikų gauta meilė ir nuoširdi šypsena – didžiausia padėka už vaikams skirtą savanorio laiką“ – dalinasi K. Rutienė.

Gražūs pavyzdžiai, kai lankę vaikų dienos centrą ar dalyvavę „Vyresniojo draugo“ programoje jaunuoliai užaugę vis prisimena, kokią naudą jiems suteikė Dvasinės pagalbos jaunimui centras, ne tik ateina aplankyti, bet ir patys tampa savanoriais.

Dvasinės pagalbos jaunimui centras praėjusiais metais vykdė aktyvią rėmėjų paiešką patalpų atnaujinimo darbams. Gavus medžiagų remonto darbus atliko darbuotojai ir savanoriai.

„Buvo atnaujinti darbuotojų kabinetai ir vaikų užimtumui skirtos patalpos – pakeista grindų danga, išklijuoti tapetai, perdažytos lubos. Sukurtos atskiros ir jaukios erdvės vaikams tiek užimtumui, tiek poilsiui“ – kalbėjo K. Rutienė.

Taip pat centre įkurtas sensorinis relaksacijos kambarys, kur nusiraminti, atsipalaiduoti, susikaupti ir lavinti įvairius pojūčius gali tiek maži, tiek dideli.

Centre dirba žmonės, kurie nuolat naujina žinias bei ieško būdų ir galimybių tam, jog profesionali parama ir pagalba pasiektų tuos, kuriems jos labiausiai reikia.

Be pagrindinių veiklų Dvasinės pagalbos jaunimui centras buvo vienas iš projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“ partnerių ir, įdarbinęs 10 specialistų, teikė nemokamas paslaugas klaipėdiečiams. „Buvo teikiamas platus spektras paslaugų: individualios ir grupinės psichologų konsultacijos, vyko pozityvios tėvystės mokymai, buvo organizuojamos stovyklos šeimoms, o vaikams siūlėme vaikų ir paauglių klubą,“ – teigė DPJC vadovė.

Poreikį paslaugoms klaipėdiečiai mato iki šiol. „Neretai sulaukiame skambučių, tad matome, kad projektas būtų reikalingas. Nors šiai dienai jis yra sustabdytas, tikimės, jog turėsime galimybę ir toliau prisidėti prie platesnės pagalbos tiekimo Klaipėdoje,“ – tikino K. Rutienė.

Svajonė – stovykla
Organizatorių nuotr.

Kalendoriuje ryškiausiai išskirta viena liepos savaitė – vaikai laukia nesulaukia, kada galės vykti į stovyklą.

Tai kasmetinė tradicija, kai savaitei dienos centro lankytojai išvyksta į gamtą. Čia vaikų laukia įvairios meninės, turistinės, šviečiamosios, sportinės, konfesinės veiklos ir poilsis. Daliai vaikų tai būna vienintelė pramoga vasarą.

„Stovyklos vaikams ypatingai brangiai kainuoja. Organizuoti jas mes galime panaudodami žmonių paskirtą 1,2 proc. paramą. Stovyklų programa visada būna aktyvi, o veiksmas vyksta kone visą parą. Ji reikalinga tam, kad galėtume padėti ir pamatyti dar daugiau ir praturtintume vaikystę atmintyje išliekančiais prisiminimais“, – apibendrino centro vadovė.

INFORMACIJA

Labdaros ir paramos fondas Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) – nevyriausybinė organizacija Klaipėdoje, kuri per 27 veiklos metus pasirūpino daugelio krizę patiriančių šeimų, ypač vaikų, edukacija bei integracija į visuomenės gyvenimą. DPJC organizuojamos veiklos yra itin reikšmingos, todėl 1,2% nuo gyventojų uždirbto GPM padeda pasiekti vis daugiau šeimų, laukiančių pagalbos.


  2023-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt