P0

Kriminalai ir nelaimės

Aptarė smurto artimoje aplinkoje problemas (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-17


Per praėjusius metus Klaipėdos apskrityje buvo gautas 5461 pranešimas dėl smurto artimoje aplinkoje arba 78 pranešimais mažiau nei 2021 m. Ikiteisminių tyrimų pradėta 30-čia mažiau – 2022 m. – 884, 2021 m. – 914. Dėl melagingo specialiųjų tarnybų iškvietimo smurto artimoje aplinkoje atvejais administracinės teisenos protokolų surašyta nežymiai daugiau – pernai tokių buvo 98, 2021 m. – 89 protokolai.

Penktadienį Klaipėdos apskrities įvairių sričių – policijos, teismo, prokuratūros, vaiko teisių apsaugos, probacijos, krizių bei socialinės ir psichologinės pagalbos centrų specialistai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje problema, aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje bei per 2022 m. nuveiktus darbus šioje srityje.

Tokie susitikimai, per kuriuos policijos pareigūnai ir socialiniai partneriai dalijasi patirtimi bei rekomendacijomis, teikiant pagalbą artimųjų smurtą patyrusioms aukoms, rengiami reguliariai, bent kartą per ketvirtį.

Policijos pareigūnų duomenimis, smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai.


  2023-03-17

  2 komentarai “Aptarė smurto artimoje aplinkoje problemas”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.211.80)

   Akivaizdu kad teisingas komentaras akis bado ,kai kuriems ten dirbantiems,todēl jį reikia pašalint,jo negalima įkelt į vieša erdve,tai sumažintu tu kai kuriu ten dirbančiujiu darbuotojiu reputacija,”(vardais,pavardēm)”,neminēsim ,tai neetiška.Tai kai kurie ten ir nebedirba ,nes kai kurie pašalinti priverstinai iš tarnybos už tam tikras sakykim taip nuodēmes,bet kai kurie dar like ten ramiai dirba.Tai juk tik skaičiai,koks skirtumas viena gyvybē dēl smurto protrūkio artimoj aplinkoj bus daugiau ar mažiau ,tai juk tik statistika nevisiem aktualu.Taip galima pašalinti komentara kad visuomenē neskaitytu ,bet sužalojimu ir kai kuriu dokumentu bylojančiu apie smurta ,bei tam tikras patyčias patirtas tam tikrose įstaigose kreiptasi dēl smurto jų pašalinti neįmanoma jie like įrašuose.Bet šituos vīsus dalykus ,su turimais dokumentu kopijom ir vīsa kita medžiaga galima teisingai sudēdlioti tik kreipiantis į teisma su geru ,patyrusiu teisininku ,kuris tau padēs apsiginti ir nebijos ,tai pradētī narpliot.

  2. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.209.162)

   Tai kur komentaras apie smurta,tai yra statistinius skaičius ir čigone pašalinot.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt