P0

Fotoreportažai, Kultūra

Premjera Klaipėdoje gėrėjosi ir pasaulyje žinomi šiuolaikinio šokio kūrėjai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-20


Likus vos pusantros valandos iki premjeros Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Palangoje nusileido lėktuvas, pirmą kartą į Lietuvą atskraidinęs baleto pasaulio įžymybę, choreografą Alexanderį Ekmaną. Kūrėjas nusprendė kartu su publika ir kolega choreografu Robertu Bondara pasimėgauti pirmą kartą Baltijos šalyse pastatytu savo kūriniu „Cacti“ (Kaktusai). 

Savaitgalį Žvejų rūmuose publikos laukė šokio spektaklis „Sapnai ir kaktusai”, kur greta Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai) buvo pristatytos ir Roberto Bondaros (Lenkija) choreografinės kompozicijos „Žagsulys“ (Hiccup) bei „8m68“.  Trečioji premjera publika Žvejų rūmuose rodoma kovo 31 dieną, tad nemačiusieji dar turi vilties išvysti išskirtinį reginį, vardan kurio į Klaipėdą rinkosi ne šalies šokio gerbėjai, žinomi žmonės, bet ir atvykusieji iš užsienio. 

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, gebantis paversti tikrove atrodytų sunkiausiai įgyvendinamas vizijas, kurios daugumai atrodytų per sudėtingos, vėjuotame šalies pajūryje „išaugino“ visose pasaulio scenose laukiamus „Cacti“ (Kaktusai). Pasaulinio garso choreografo A. Ekmano „Cacti“ (Kaktusai) tarsi pripažinimas ir įvertinimas ne tik jaunai ir ambicingai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupei, bet visam kolektyvui, gebančiam pristatyti pasaulinio garso kūrinius net neturint savo namų. „Cacti“ (Kaktusai) premjeros vien šiuo metu ruošiamos net penkiose šalyse, o Klaipėdos publika buvo pamaloninta greičiau nei vokiečių, kur choreografinė kompozicija pristatoma tik kovo 27 dieną. Klaipėda gali didžiuotis ir tuo, kad tai pirmas A. Ekmano kūrinys sukurtas Baltijos šalyse.  

Choreografas A. Ekmanas negalėjo prisiminti, kokiomis aplinkybėmis įvyko lemtingas sprendimas – statyti „Cacti“ (Kaktusai) Klaipėdoje.

„Nebesvarbu. Svarbiausia, kad publikai tai patiktų, kad kuo daugiau gerų jausmų iš to, ką šoka, patirtų baleto artistai. Kad jie šoktų iš visos širdies ir parodytų visą savo savitumą! Kaip man pasakojo ne vieną savaitę Klaipėdoje dirbusi asistentė-statytoja Ana Maria Lucaciu. baleto artistai čia puikūs bei nuoširdžiai gilinosi į „Cacti“ (Kaktusai), tad labai noriu išvysti rezultatą“, – belaukiant premjeros, susitikime su publika ir žurnalistais akcentavo A. Ekmanas. 

Begalinio pozityvumo bei pačių geriausių minčių apie Klaipėdos muzikinio teatro baleto trupę kupinas ir žinomas lenkų choreografas, Stanislovo Moniuškos didžiojo teatro Poznanėje baleto meno vadovas Robertas Bondara.

„Profesionali baleto trupė ir kurti trokštantys baleto artistai“, – taip ne pirmo atvykimo į pajūrį priežastį įvardina R.Bondara. už choreografiją 2020 m. KVMT sukurtam šokio spektakliui „Faustas“ nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui.  

Prokadras lt. ir M. Aleksos nuotr.


  2023-03-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt