P0

Regionas

Vėl dalins kompostą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-20


Klaipėdos regiono gyventojai ir įmonės šiemet vėl galės neatlygintinai pasiimti 15000 tonų komposto, kuris pagamintas iš Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) aikštelėse surinktų ir perdirbtų žaliųjų atliekų.

„Žiemą dėl įšalo komposto paruošti negalime, bet atšilus orams jau pradėjome jį sijoti ir turime sukaupę pakankamai juodžemio Klaipėdos rajono, Glaudėnų, Skuodo rajono Puodkalių ir Neringos aikštelėse“, – sako Gediminas Sendrius, KRATC ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus vadovas.

Kompostą pasikrauti ir išsivežti reikia savo technika ir jėgomis. Gyventojams leidžiama nemokamai pasiimti iki 500 kg komposto, tai yra maždaug tiek, kiek telpa į standartinę lengvojo automobilio priekabą. Įstaigoms ir įmonėms kiekiai nėra ribojami.

Pasiimti kompostą galima iš bet kurios KRATC aikštelės, nebūtinai tik iš tos savivaldybės, kurioje gyventojas yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą.

Prieš vykstant rekomenduojama pasiskambinti aikštelės vadybininkui ir pasitikslinti ar yra reikiamas komposto kiekis. KRATC aikštelių darbo laikai ir kontaktai skelbiami čia.

Tuo pačiu važiavimu į aikštelę galima ir atgabenti žaliąsias atliekas – smulkias šakas, sugrėbtą žolę ar lapus. Iš gyventojų žaliosios atliekos priimamos nemokamai.


  2023-03-20

  Vienas komentaras apie “Vėl dalins kompostą”

  1. AvatarAr (IP: 88.119.136.56)

   Ar nieks nepagalvoja iš ko susidarė šis kompostas, o gi iš visokių žaliųjų miesto atliekų, kuriose knibždėte knibžda sunkieji metalai ir augalų ligos ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt