P0

Švietimas

Konkursas moksleiviams „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-21


Siekiant puoselėti moksleivių pilietiškumą, taip pat skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija, susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema, jau 28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, kuriame dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai.

Konkursą organizuoja Lietuvos kariuomenė ir Krašto apsaugos ministerija, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Šis fondas bus padalytas konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.

I konkurso etapas

Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai savo mokyklose bei gimnazijose ir savarankiškai atrenka iki 10 mokinių, parodžiusių geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją ir dabartį. Atrinktus mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui. Registruotis į konkursą galima iki balandžio 7 d., atsiunčiant užpildytą nustatyto pavyzdžio anketą elektroniniu paštu mokiniukonkursas@kam.lt.  

II konkurso etapas

Mokytojų užregistruoti moksleiviai automatiškai dalyvauja antrajame etape. Antrojo etapo užduočių testas atliekamas nuotoliniu būdu – mokiniams prisijungus prie internetinės svetainės, kurios nuorodą ir individualius prisijungimo duomenis atsiunčia konkurso organizatoriai. Šiais metais testą planuojama organizuoti balandžio 18–20 d.

III – finalinis – konkurso etapas

Į trečiąjį – finalinį – etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai II etapo testą išsprendusių mokinių. Surinkus vienodą teisingų atsakymų skaičių, pirmumą turi greičiau testą išsprendęs dalyvis. Į finalinį etapą patekę mokiniai ir mokytojai iki balandžio 28 d. elektroniniu paštu bus informuoti apie konkurso finalinio etapo vietą, datą ir laiką. Konkurso finalinis etapas planuojamas gegužės mėnesį.

Daugiau informacijos čia, telefonu +370 706 80 332 arba el. paštu mokiniukonkursas@kam.lt.

INFORMACIJA

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 metais tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.


  2023-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt