Uostas ir jūra

Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre – mokslinė konferencija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-22


Lietuvos jūrų muziejus skelbia, kad jo Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro veikla jau prasidėjo šį mėnesį atgabenus į jį gydymui du išsekusius Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius. O artimiausiu laiku šis naujas, modernus centras atsivers ir Baltijos jūros tyrėjams.

Gegužės 11–12 d. muziejus organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Ar Baltija saugūs namai gyvybei?“. Joje didžiausias dėmesys skiriamas Baltijos jūros būklei bei joje gyvenančių žinduolių susirgimams, reabilitacijai, monitoringui ir tyrimams. Ekologijos ir jūrų žinduolių tyrimų srityje dirbantys mokslininkai, ekspertai pasidalins savo patirtimi ir naujausių tyrimų rezultatais.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad Baltijos būklė yra išties sudėtinga, nes tai – pusiau uždara jūra didžiųjų Europos šalių ir miestų apsupty, ją itin neigiamai veikia žmogaus ūkinė veikla.

Vyr. vet. gydytojo-direktoriaus pavaduotojo dr. Žilvino Kleivos teigimu, Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisija (HELCOM) įvertinusi Baltijos jūros ekosistemą, nustatė, kad dauguma žuvų, paukščių, jūros žinduolių, Baltijos jūros buveinių nėra geros būklės. Nors jau pastebimas neseniai įgyvendintų priemonių poveikis ir tikimasi, kad ateityje jūros biologinė įvairovė atsigaus, bet labai svarbu ir toliau gerinti biologinės įvairovės aplinkos būklę.

Pirmąją konferencijos dieną bus pristatomi moksliniai pranešimai. Didžioji dalis pranešėjų yra HELCOM žinduolių ekspertų grupės nariai. Ši grupė teikia rekomendacijas bei gaires HELCOM šalims-narėms dėl Baltijos jūros žinduolių monitoringo bei apsaugos. Prof. Ursula Siebert yra puikiai žinoma mokslininkė, tirianti Baltijos jūros žinduolius, sertifikuota zoologijos sodo ir laukinių gyvūnų rūšių apsaugos specialistė. Buvusi HELCOM žinduolių ekspertų grupės lyderė, šiuo metu mokslininkė vadovauja Sausumos ir vandens laukinės gamtos institutui Hanoveryje (Vokietija). Mokslininkas iš Estijos dr. Mart Jussi tyrinėja jūrinius žinduolius Baltijos jūroje, vienas iš HELCOM žinduolių ekspertų grupės narių, daug dėmesio skiria klimato kaitos įtakai Baltijos jūros ruoniams tyrimams. Dr. Iwona Pawliczka yra Krzysztof Skóra jūrinės stoties (Krzysztof Skóra Marine Station) Lenkijoje Helyje vadovė. Šios stoties veiklos sritys itin artimos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui, nes apima ruonių jauniklių reabilitaciją bei mokslinius tyrimus, monitoringą.

Antrąją konferencijos dieną organizuojamos dirbtuvės, kurių metu, remiantis ruonių būklės monitoringo kriterijais, bus atliekamas pilkojo ruonio (lot. Halichoerus grypus) skrodimas. Skrodimą atliks žinduolių ekspertų grupė, vadovaujama prof. Ursulos Siebert. Kiti dalyviai turės galimybę skrodimą stebėti nuotoliniu būdu, Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro konferencijų salėje.


  2023-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt