P0

Svarbu, Sveikata

Konkursas dėl Jūrininkų poliklinikos paskelbtas iš naujo

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-03-22


Klaipėdos savivaldybė iš naujo paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statybos sklype Birutės g. 5. Potencialių rangovų pasiūlymų bus laukiama daugiau nei mėnesį.

Naujojo Jūrininkų poliklinikos pastato projektą sukūrė vilniečiai MB „Mes architektai“

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad po anksčiau paskelbto pirkimo savivaldybė gavo pasiūlymus, kurių kaina viršijo numatytąją daugiau nei 50 procentų. Savivaldybė ilgai ieškojo galimybės sudaryti sutartį, tačiau galiausiai pripažino, kad viešųjų pirkimų procedūras teks pakartoti.

Administracijos direktorius Gintaras Neniškis tuomet teigė, kad gavusi tokius pasiūlymus savivaldybė buvo nusimačiusi didesnes lėšas šiam projektui, tačiau pasirodė, kad potencialaus rangovo, kurio pasiūlyta kaina jau buvo priimtina, kvalifikacija neatitinka pirkimo sąlygose nustatytų reikalavimų.

Tiesa, viešojo pirkimo konkursas buvo suskaidytas į dvi dalis. II pirkimo dalis – buitinių nuotekų tinklo statybos darbai su darbo projekto parengimu. Dėl jos taip pat rungėsi penki potencialūs rangovai. Ir su vienu iš jų sutartį savivaldybė pasirašys.

Prieš mėnesį savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą ir dėl šių abiejų objektų techninės priežiūros paslaugų pirkimo. Dėl poliklinikos statybos techninės priežiūros sutartį norima pasirašyti 2 metams, dėl nuotekų tinklų –  6 mėnesiams.

Naujai paskelbto konkurso sąlygose poliklinikos statybos maksimali kaina nenurodyta. Tačiau pirkimo iniciatorius ją yra patvirtinęs. Numatyta, kad būsimas rangovas objektą turės pastatyti per dvejus metus.

Prie paskelbtų pirkimų dokumentų pridėtos ir nuorodos į anksčiau užduotus potencialių rangovų klausimus bei atsakymus. Daugelis iš jų buvo susiję su įrenginių ir baldų nomenklatūra. Nurodoma, kad technologinių įrenginių ir baldų žiniaraštyje nurodyti įrenginiai ir baldai šiuo pirkimu neperkami – jie bus įsigyjami atskiru pirkimu.

2019 m. sausį įvykusiam būsimo pastato architektūriniam konkursui buvo pateikta 12 darbų, kaip turėtų atrodyti naujasis objektas. Konkurso nugalėtoja išrinkta vilniečių mažoji bendrija „Mes architektai“ (projekto vadovas Dovydas Čipkus), pristačiusi projektą „Du kiemai”. Ši įmonė parengė ir statybos techninį projektą, kurio derinimas užtruko beveik metus.

2021 metų rugsėjo pabaigoje dar buvo tikimasi, kad Jūrininkų poliklinika bus pradėta statyti 2022 metais. Klaipėdos savivaldybės strateginės plėtros plane buvo įrašyta, kad naują polikliniką planuojama pastatyti iki 2023 metų.


  2023-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt