P0

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės

Pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-22


Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su policija ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką, kur falsifikuotos „Marlboro“ , „Prince“ ir „L&M“ cigaretės, ir sandėlį.

Sulaikyta 11 asmenų – Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos piliečių. Aptiktos įrangos, cigarečių ir tabako žaliavos vertė – keletas milijonų eurų.

Tyrimą dėl Klaipėdos rajone galimai vykdomos neteisėtos veiklos – nelegalios rūkalų gamybos MKT pareigūnai pradėjo dar kovo pradžioje. Kovo 21 d. muitinės kriminalistai, padedant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnams, atliko kratas dviejose Klaipėdos ir Kretingos rajonų vietovėse.

Kretingos rajone aptiktas šešėlinis cigarečių gamybos fabrikas su rūkalų gamybos linija (pajėgumai – iki 3 tūkst. vnt. cigarečių per minutę), taip pat – pakavimo, ventiliacijos įranga, o Klaipėdos apylinkėse – cigarečių ir tabako žaliavos sandėliavimo vieta.

Išankstiniais duomenimis iš viso rastos 768 dėžės (384 tūkst. pakelių) jau gatavos „produkcijos“ – „Marlboro“ , „Prince“ ir „L&M“ rūkalų falsifikatų, taip pat iki 30 tonų tabako žaliavos. Preliminariais vertinimais vien iš tabako žaliavos buvo galima pagaminti apie 30 mln. vnt cigarečių, kurių vertė siektų keletą milijonų eurų.

Dauguma iš sulaikytųjų darbavosi šešėliniame fabrike, ten pat ir gyveno.

Minėtas fabrikas buvo įrengtas ūkiniame pastate, siekianti užmaskuoti nelegalią gamybą, buvo imituojama aktyvi ūkinė veikla. Patalpos buvo gerai apsaugotos įvairiomis specialiomis priemonėmis.

Įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.


  2023-03-22

  Vienas komentaras apie “Pareigūnai aptiko nelegalų tabako fabriką”

  1. AvatarAlgimantas (IP: 195.182.68.122)

   O kur realizuojama produkcija, ar išsiaiškinta?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt