P0

Verslas

„Philip Morris Lietuva“ ragina vandenį naudoti tvariai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-22


Minėdama Pasaulinę vandens dieną UAB „Philip Morris Lietuva“ Klaipėdoje ragina visuomenę atkreipti dėmesį į vandens vartojimo įpročius. Siekdama tausoti vandenį Minijos vandens baseine, įmonė šiuo metu diegia tarptautinį „Alliance for Water Stewardship“ (AWS) standartą, o į šį procesą įtraukia kitas organizacijas bei visuomenę.

Leventas Garipas, UAB „Philip Morris Lietuva“ vadovas.

AWS tarptautinis vandens valdymo standartas – tai pasauliniu mastu taikoma sistema, padedanti organizacijoms suprasti savo vandens naudojimą bei bendradarbiauti su vietine bendruomene siekiant tvarumo vandens baseine. Kol kas Baltijos šalyse jį turi tik vienas fabrikas.

„Augant populiacijai ir didėjant klimato kaitos iššūkiams, tvarus vandens naudojimas tampa itin svarbus. Nors Lietuvoje geriamo vandens kol kas netrūksta, tačiau yra kitų problemų, pavyzdžiui, žemės ūkio keliama vandens baseinų tarša arba nuotekų valymo kokybė. Todėl diegdami AWS standartą esame pasiryžę siekti pokyčio ne tik mūsų fabrike, bet tuo pačiu įtraukti kitas Klaipėdos įmones, organizacijas bei visuomenę ir visiems kartu prisidėti prie tvaresnio Minijos upių baseino vandens išteklių naudojimo“, – pranešime pažymi Leventas Garipas, UAB „Philip Morris Lietuva“ vadovas.

AWS sertifikato diegimas apima eilę su tvariu vandens naudojimu susijusių priemonių. Tarp jų – vandens baseino tyrimai, visuomenės švietimas vandens tausojimo tema, aktyvus darbas su partneriais. Todėl UAB „Philip Morris Lietuva“ pradeda bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis bei įtraukia į dialogą apie vandens puoselėjimą gyventojus ir kitas įmones.

Kaip gali prisidėti kiekvienas

Prisidėti prie vietinio vandens baseino puoselėjimo nesunkiai gali kiekvienas mūsų, pažymi „Philip Morris Lietuva“ tvarumo vadovas Ugnius Dapkūnas.

„Mes, kaip įmonė, nuolat tobuliname procesus, siekdami minimizuoti vandens naudojimą bei nuotekų taršą. Tačiau panašių veiksmų mes visi galime imtis ir savo namuose. Pavyzdžiui, jeigu pastebime, kad labai daug vandens išnaudojame duše, galime įsigyti vandenį tausojančią dušo galvutę. Galime pasidomėti, kokių atliekų negalima pilti į kriauklę, kokių medžiagų vengti buityje. Tarptautinė vandens diena – puiki proga visiems susimąstyti apie savo vandens vartojimo įpročius ir juos patobulinti“, – sako tvarumo vadovas Ugnius Dapkūnas.

Norintiems vartoti mažiau vandens, patariama sekti, kiek ir kur jo suvartojama, patikrinti, ar turimi prietaisai, pavyzdžiui, vandens nuleidimo bakeliai, veikia tinkamai ir nesukelia vandens nuostolių. Vandens sutaupyti galima ir renkantis maudynes po dušu, o ne vonioje, įrengiant vandenį tausojančius čiaupus, užsukant vandenį valantis dantis, pilnai užpildyti skalbykles bei indaploves ir rinktis juose esančius „Eco“ plovimo režimus.

Verslo straipsnių visus kompas

Prisidėti prie mažesnio nuotekų išleidžiamų į gamtą užterštumo galima nemetant į klozetą bei kriauklę neleistinų medžiagų. Tarp tokių medžiagų – aliejus, riebalai, riebūs padažai, kavos tirščiai, kramtoma guma, balikliai, higieninės priemonės, plaukai, popieriniai rankšluosčiai ir kitos. Taip pat reikėtų rinktis ekologišką buitinę chemiją, kosmetiką, vengti plastiko ir sintetinių medžiagų, kurios gali suirti į mikroplastiką ir su nuotekomis patekti į gamtą.

Sertifikatas – tik po kruopštaus išorinio audito

Diegdama AWS standartą Klaipėdos įmonė jungiasi prie „Philip Morris International“ globalių vandens saugojimo tikslų ir siekio AWS standartu iki 2025 m. pabaigos sertifikuoti visus „Philip Morris“ fabrikus. AWS sertifikatą UAB „Philip Morris Lietuva“ planuoja gauti po kruopštaus pasiruošimo, kurį sudaro pirminio vandens šaltinio informacijos rinkimo ir esamų rizikų analizė. Šio proceso metu yra kuriamas veiksmų planas, skirtas skatinti tvarų vandens naudojimą ir mažinti potencialių rizikų poveikį aplinkai ir ekonomikai. Po 9 mėnesių trukmės ruošimosi bus vykdomas išorinis auditas, kurį Klaipėdos fabrike spalio mėn. atliks akredituota audito įmonė „Water Stewardship Assurance Services“ (WSAS).

„Be abejo, vandens tausojimu rūpinomės ir iki šiol. Proaktyviai stebime vandens vartojimą ir greitai identifikuojame trūkumus. Mūsų vadybos sistema padeda nuolat efektyvinti procesus vertinant potencialius nuostolius. Vykdome nepertraukiamą komunikaciją siekdami didinti darbuotojų sąmoningumą apie tvarų, aplinkai ir ekonomikai naudingą procesų valdymą. Be to, gamybinių išteklių vartojimą optimizuojame pritaikant adiabatinę drėkinimo sistemą. Netiesioginių vandens išteklių vartojimas optimizuojamas pasitelkiant ir modernias šilumos atgavimo sistemas, kurios padeda mums mažinti vandens garo poreikį gamyboje ir pastatuose“, – sako U. Dapkūnas.

INFORMACIJA

UAB „Philip Morris Lietuva“ – pirmojo užsienio investuotojo „Philip Morris International“ (PMI) Lietuvoje fabrikas. Per tris dešimtmečius jis tapo itin svarbia ir technologiškai pažangia įmone, o savo veiklą vykdo laikydamasis draugiškumo aplinkai principo. 2019 m. „Philip Morris Lietuva“ buvo suteiktas „Carbon-Neutral“ sertifikatas, įmonė tapo pirmuoju PMI fabriku pasaulyje, gaminančiu produkciją visiškai sumažinusi išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.


  2023-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt