P0

Regionas

Naujojoje Klaipėdos rajono koalicijoje – keturių partijų atstovai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-23


Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybėje pasirašyta koalicinė sutartis. Pranešama, jog į valdančiąją daugumą jungiasi keturios politinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, Tautos ir teisingumo sąjunga bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Taip naujoji koalicija užsitikrina daugumą rajono Taryboje – 18 mandatų iš 27.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Koalicija sutarė, kad toliau bus tęsiami visi pradėti projektai. Tai ir baseino bei sporto salės Gargžduose, Sendvario daugiafunkcio centro Trušeliuose ir darželio Mazūriškiuose statybos, rajono gatvių apšvietimo plėtra, viešųjų erdvių tvarkymas ir kiti svarbūs darbai. Taip pat sutarta ir toliau nemažinti finansavimo keliams ir gatvėms – kasmet tam skiriant bent po 12 mln. eurų, gerokai didesnį dėmesį skirti žvyruotų kelių atnaujinimui, sodininkų bendrijų keliams, daugiabučių kiemams.

Siekiant įtraukti gyventojus į savivaldą bus didinamas Dalyvaujamojo biudžeto finansavimas, rengiamos gyventojų apklausos svarbiais klausimais, skatinamos viešos konsultacijos dėl planuojamų sprendimų. Bus stiprinamas projektinis valdymas, diegiama Klaipėdos rajono gyventojo kortelė, suteiksianti nuolaidų įvairiose įstaigose. Pokyčiai laukia ir sveikatos srityje – bus plečiamos dienos stacionaro paslaugos ir labiau prieinamos ambulatorinės konsultacijos, tvarkomi pastatai, investuojama į įrangą, reikiamų specialistų pritraukimą.

Koalicijos susitarimu Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į vicemerų pareigas deleguoja Violetą Riaukienę ir Vytautą Butkų, o į dviejų komitetų – Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos bei Švietimo, kultūros ir sporto pirmininkus – Raimundą Daubarį ir Loretą Piaulokaitę-Motuzienę. Tautos ir teisingumo sąjunga į administracijos direktorius siūlo Sigitą Karbauską. Socialdemokratai į Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkus deleguoja savo atstovą, o Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ į Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkus – Edmundą Zbarauską.

„Rinkėjai aiškiai pasakė – Tarybos daugumoje nori matyti kairiąsias jėgas. Mes sulaukėme daugiau nei dvigubai didesnio palaikymo nei dešinieji. Todėl formuojant koaliciją mano užduotis buvo įsiklausyti į tokią rinkėjų valią. Be to, pastaruosius metus su dviem politinėmis jėgomis – Socialdemokratais bei Tautos ir teisingumo partija dirbome užtikrintai ir stabiliai, manau, per rinkimus tai gyventojai ir įvertino. Todėl toks tęstinumas yra natūralus ir lauktas žmonių. Sveikinu prie mūsų koalicijos prisijungusius demokratus, neabejoju, kad jų tikslai yra tokie patys kaip mūsų – kad Klaipėdos rajonas tvirtai žengtų į priekį“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meru perrinktas Bronius Markauskas.


  2023-03-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt