Parodų rūmuose – tapybos paroda „Šilti namai, šalti namai“

Kultūra

Klaipėdos parodų rūmuose kovo 31 d., penktadienį, 17.30 val., atidaroma Rasos Deveikytės personalinė tapybos paroda „Šilti namai, šalti namai“.

„Šilta – šalta“. Tai – žaidimas. Privalu rasti „lobį“ – fantą, mes taip jį vadindavome, tam, kad laimėtum. Kuo arčiau esi, tuo veržlesnis tavo bičiulio nurodymas: „Karšta, karšta!“ Ir taip iki nudegimo. Tuo pat metu po senovine spinta, tarp dulkių ir siūlų likučių, guli bevertis fantas, „lobis“ – plastikinis žiedelis, limonado kamštelis, blizgantis centas ar saldainio popierėlis. Tai – bevertis niekutis, kurį suradęs tu sudegi. Ir vis tik jis visiškai tuščias, ir vis tik – kažkuo brangus”, – cituojama parodos autorė.

„Šilta – šalta“ liudija kontrastišką žvilgsnį į satyra užsimaskavusius kasdienybės fragmentus. Kuo ilgiau žiūri, tuo labiau atrodo, kad jie – tai namų popieriuje palikti nuorašai: sąrašai, priminimai, pieštos ir rašytos buitinės dilemos, galinčios atstoti atsitiktine tvarka sudėliotus meilės laiškus. Fragmentai kuria pasakojimą: galimai šiltą, galimai šaltą. Pasakojimas retsykiais atviras, kartkartėmis – sunkiai įskaitomas, bet vis neapleidžia jausmas, kad kažko būtų pasigesta, it kažko trūktų. Galbūt tokį jausmą provokuoja taip ir nesurastas fantas, trikdantis įprastą istorijos eigą, siūlydamas paklaidą, dramatizuojantis įprastybę, pripildantis ją nejaukos nuojautomis? Žiūrovui, stebinčiam kinematografiškai fragmentišką, magiškai kasdienišką, netikėtai detektyvišką parodos visumą, belieka tik spėlioti.

INFORMACIJA

Rasa Deveikytė 2022 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos magistro laipsnį. Nuo studijų pradžios dalyvauja parodose, yra gavusi Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus apdovanojimą už debiutą parodoje „Geriausias 2018-ųjų kūrinys“, 2018 metais paveikslą įsigijo MO muziejus. 2019 metais tapo Baltijos šalių konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininke.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kviečia paroda „Gilūs paviršiai“

Vasario 23 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos parodų rūmuose atidaroma Eglės Kontrimienės-Degutis tapybos paroda „Gilūs paviršiai“. Joje bus eksponuojami darbai ...
2024-02-19
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia registruotis į KKKC slemą

Vasario 24 d., šeštadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) parodų rūmuose įvyks pirmosios KKKC Slemo varžytuvės. Slemo pamatas ...
2024-02-12
Skaityti daugiau

Kultūra

Švyturių metams - kūrybinės dirbtuvės

Sausio 26 d., penktadienį, 17-19.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia į Parodų rūmus, kur vyks kūrybinės dirbtuvės, skirtos paminėti ...
2024-01-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This