P0

Politika

Paskelbta, kada pirmą kartą susirinks išrinktos savivaldybių tarybos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-24


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas.

Vakarų Lietuvoje anksčiai – balandžio 13 d. – į pirmąjį posėdį rinksis Kretingos rajono taryba. Balandžio 17-ąją šaukiami išrinkti Klaipėdos rajono politikai, balandžio 20-ąją – uostamiesčio Taryba, balandžio 27 d. – Šilutės rajono, balandžio 28-ąją – Neringos tarybos.

Rinkimų kodeksas numato, kad pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio metu savivaldybės nariai ir meras duoda priesaiką ir jiems yra įteikiami savivaldybės tarybos narių pažymėjimai. Pažymėjimus įteikia tos konkrečios savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

Rinkimų kodeksas numato, kad išrinktas politikas, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos turi informuoti VRK įstatymo nustatyta tvarka pasirašytą atitinkamą pareiškimą. Gavusi jį VRK ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos priima sprendimą dėl mandato netekimo ir mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo.

Iki tol savivaldybės tarybos narių ir merų pareigas ėjusių asmenų įgaliojimai nutrūks automatiškai naujiesiems savivaldybės tarybos nariams susirinkus į pirmąjį posėdį.


  2023-03-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt