P0

Kultūra

Dramos teatrui – ir „Mūzos”, ir „Padėkos kaukės”, ir „Auksinis scenos kryžius”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-27


Tarptautinės teatro dienos minėjimas Klaipėdos damos teatre prasidėjo anksti, jau penktadienį, prieš spektaklį „Varovai“ buvo teikiami gražia tradicija tapę „Mūzų“ apdovanojimai dviem šio teatro aktoriams. Iškilmingą apdovanojimų ceremoniją papildė net dvi „Padėkos kaukės“ šeštadienį ir „Auksinis scenos kryžius“ sekmadienį, o šventinio savaitgalio kulminacija pirmadienį taps Klaipėdos dramos teatro darbuotojų inicijuotos draugiškos miesto teatralų krepšinio varžybos.

Domo Rimeikos nuotr.
Mūzos“ – Justinai Vanžodytei ir Dariui Meškauskui

Į „Varovus“ (rež. E. Senkovas) atėjusius žiūrovus penktadienio vakare pasitiko ne visai įprastas spektaklio pradžios vyksmas. Aktorė Digna Kulionytė visus sveikino su artėjančia teatro švente ir kvietė į sceną garbingą „Mūzų“ apdovanojimą už nuopelnus profesionaliai scenai ir publikai, atsidavimą teatrinei kūrybai pelniusius laureatus. Šiais metais jais tapo aktoriai Justina Vanžodytė ir Darius Meškauskas.

Prieš „Mūzų“ įteikimą išskirtinio pagerbimo sulaukė ir daugiau Klaipėdos dramos teatro aktorių: asmeninius apdovanojimus skyrė net trys klaipėdiečių šeimos. Jolanta ir Jonas Sąlygos sveikino aktorių Vaidą Jočį, Irena ir Valentinas Greičiūnai apdovanojo aktorę Digną Kulionytę, o Birutė ir Kazimieras Vaišvilos dvi aktores – Nijolę Sabulytę ir Renatą Idzelytę.

Jau aštuonerius metus gyvuojančią „Mūzų“ apdovanojimo tradiciją inicijavo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“. „Mūzos“ nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama piniginė premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990 m. Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą. Per šį laiką iš viso išdalinta jau 14 „Mūzų“ statulėlių.

Domo Rimeikos nuotr.
Meilė“ – metų spektaklis

Šeštadienį teatralų šventė prasitęsė „Herkaus Kanto“ erdvėje – ten vyko iškilmingas Klaipėdos miesto scenos meno apdovanojimų „Padėkos kaukė“ teikimas. Performanso meistro Beno Šarkos vedamoje ceremonijoje šalia kitų laureatų ypatingo dėmesio sulaukė ir du Klaipėdos dramos spektakliai. A. Dudos-Gracz režisuotas spektaklis „Meilė“ apie mirties bedugnę peržengiančią viltį apdovanotas „Padėkos kauke“ „Metų spektaklio“ nominacijoje.

Dar viena „Padėkos kaukė“ atiteko poetiško ir futuristinio S. Lemo kūrybos įkvėpto spektaklio „Robotų pasakos“ (rež. K. Dworakowski) kūrybinei grupei. Kritikų puikiai įvertintą spektaklį režisierius kūrė galvodamas apie paprastai teatro kūrėjų dėmesio mažiau sulaukiančią paauglių ir jaunimo auditoriją.

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, sekmadienį, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų scenos meno kūriniai ir jų kūrėjai. Metų aktore tapo Klaipėdos dramos teatro aktorė Digna Kulionytė. „Auksinį scenos kryžių“ ji gavo už tyrinėtojos Dignos, Yoko Ono vaidmenis spektaklyje „Lost Lost Lost“ (Klaipėdos dramos teatras) ir Mašos vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Krepšinio aikštelė teatro salėje

Apdovanojimų maratoną teatras baigė švente sau ir kolegoms teatralams. Pirmadienį Klaipėdos dramos teatre ruošiamasi neįprastam renginiui, vakare vyks draugiškos Klaipėdos teatrų krepšinio varžybos – jose dalyvauti užsirašė komandos iš Klaipėdos jaunimo teatro, Klaipėdos lėlių teatro, Šeiko šokio teatro, „Taško“ teatro ir Klaipėdos dramos teatro. Retai pasitaikančią progą pabūti kartu, pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pabendrauti Klaipėdos teatralų bendruomenė išnaudojo labai entuziastingai.

„Varžybų idėja kilo, kai tebedirbome su spektakliu „Storas sąsiuvinis“, – pasakojo renginio sumanytojas Klaipėdos dramos teatro garso operatorius Lukas Feser. – Kartu su technikais rūkomajame kalbėjomės apie krepšinį, pasiūliau teatrų varžybas, visi pasijuokėm, bet man ta idėja liko.“

Teatrinės erdvės transformavimas į krepšinio aikštelę neapsiėjo be iššūkių, kuriant improvizuotą krepšinio aikštelę buvo užverstos visos kėdės žiūrovų didžiosios salės dalyje.

„Iš pradžių norėjome viską daryti didžiojoje salėje ant scenos, bet dieną prieš varžybas joje spektaklis, tada kažkas pasiūlė persikelti į žiūrovinę dalį, o dėl jos svarstyta ilgai, baimintasi, kad žaidžiant nebūtų pažeistos grindys, apsispręsta buvo, tik kai parašiau viską įrengusiems kanadiečių inžinieriams ir gavau jų patvirtinimą“, – minėjo teatro bendruomenės šventės sumanytojas L. Feser.


  2023-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt