P0

Kultūra

Parodų rūmuose – „Can’t wait!“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-28


Klaipėdos parodų rūmuose kovo 31 d., penktadienį, 17.30 val., atidaroma mgmn / Andriaus Ivanovo paroda „Can’t wait!“ / „Nekantrauju!“

mgmn sukuria žiūrovui galimybę pasinerti į situaciją, kurioje karaliauja žaismingos formos, spalvos, lazeriai ir kontroversijos. Meno kūriniai čia neatsiejami nuo vartojimo, internetinės kultūros kontekstų, simbolių. Instaliacijų, videokūrinių ir objektų reikšmės tampa dinamiškos, priklausomos nuo prisiimtos pozicijos.

Tokioje tirštoje terpėje tampa itin sunku, o gal visai neįmanoma aprėpti visumos. Todėl parodoje žiūrovas nėra paliktas vienas – drauge su juo laiką leidžia Pikačiu – mielas ryškiai geltonas žaidimų ir filmukų veikėjas, savo laiku tapęs ne tik masiškai gaminamu žaislu, bet ir politinių akcijų įrankiu, protestų dalyviu. Tenka nuspręsti patiems, kokios emocijos slepiasi po ašaras primenančiomis LED lemputėmis ant jo skruostų – liūdesys, džiaugsmas ar nekantrumas.

Parodoje mgmn kūriniai reikalauja ne tik specifinio konteksto, lengvo išmanymo, bet ir totalaus nuoširdumo bei atvirumo kompleksiškų problemų akivaizdoje.

Paroda veiks iki balandžio 30 d.

INFORMACIJA

A. Ivanovas Vilniaus dailės akademijoje baigė šiuolaikinės skulptūros bakalauro ir magistro studijas. 2015 m. laimėjo Baltijos šalių konkursą „Jaunojo tapytojo prizas“. A. Ivanovo meninė praktika glaudžiai siejasi su nuolatiniu šiuolaikinio žmogaus identiteto kismu, vartojimo kultūra ir šiandieninio laikotarpio intensyvumo būsenomis. Menininkas daug dėmesio skiria skaitmeninių erdvių patirties ir videožaidimų platformų santykio su žaidėjais tyrimams.


  2023-03-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt