P0

Miestas, Svarbu

„Paukščių takas” nusileido ant kopų smėlio (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-03-28


Jau šiais metais nebrendant per smėlį, o einant mediniais takais, bus galima nuo Melnragės nukeliauti iki pat Klaipėdos miesto ribos Giruliuose – BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” be savireklamos dalinai įgyvendina projektą, prieš keletą metų vadintą „Paukščių taku”.

„Atvira Klaipėda” gavo sunerimusio klaipėdiečio nuotraukas, kuriame  užfiksuoti pajūrio kopose ruošiniai naujam takui Giruliuose.

„Girulių kopose nudistų paplūdimio kopose vyksta kažkas mažai suprantamo, ir manau dar mažiau teisėta. Kopų viršus tiesiog nustumdytas”, – rašė skaitytojas.

Tako ruošinys Giruliuose. Skaitytojo nuotr.

„Klaipėdos paplūdimių” vadovas Olegas Mariničius sako, kad mediniai takai tiesiami visame Klaipėdai priklausančiame Baltijos pajūryje, žemyninėje jo dalyje.

Iš pradžių buvo sumanyta nutiesti pakeltą virš kopų medinį taką, nuo Melnragės iki Girulių – todėl jis ir gavo pavadinimą „Paukščių takas”. Pakelti taką virš kopų buvo sumatyta dėl to, kad mažiau būtų mindžiojama trapi smėlynų augmenija, kartu saugant kopagūbrius nuo erozijos. Projektą sumanė ir bandė įgyvendinti tuo metu „Klaipėdos paplūdimiams” vadovavęs šviesaus atminimo direktorius Virginijus Urbonas.  Tačiau Aplinkos ministerijai toks sumanymas tada pasirodė itin drastiškas, nors Lietuvos kaimynystėje panašių projektų yra ne vienas. Be to, tuometinius Klaipėdos politikus gąsdino ir, neva, didelė tokio projekto įgyvendinimo kaina. Tad sumanymas buvo tyliai „palaidotas”, nors ir nežymiai užfiksuotas savivaldybės planuose.

Stojęs vadovauti BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” O. Mariničius pamažu ėmėsi atnaujinti susidėvėjusius takus pajūryje bei tiesti naujus. Šiuo metu per pajūrio kopas mediniais takais jau galima nuo I Melnragės nueiti iki II Melnragės. Nutiestos ir jų jungtys su netoliese esančiais keliais ir keliukais, takais.

Takas Girulių link. Artūro Šulco nuotr.

O. Mariničius sako, kad jo vadovaujama įstaiga projektą baigs įgyvendinti šiais metais, nors gali būti, kad iki Girulių nužingsniuoti nauju taku bus galima dar iki paplūdimių sezono pradžios. Paklaustas apie projekto kaštus, jis juokauja: „Pinigų visada yra, tik reikia žinoti, kur jie guli.” 

Direktorius sako, kad klaipėdiečiams šis takas labai patinka. Tuo nesunku įsitikinti savaitgaliais: vietomis takuose sunku net prasilenkti. Bendras tako ilgis – apie 3,5 kilometro. Šalia jo suplanuotos ir nedidelės aikštelės pėsčiųjų poilsiui. Nudistų prašymu Giruliuose bus nutiestas ir takas nuo prieigų iki jų paplūdimio.


  2023-03-28

  12 komentarai “„Paukščių takas” nusileido ant kopų smėlio”

  1. AvatarJonas (IP: 78.57.207.95)

   Tie takai yra viena iš kopų saugojimo priemonių.Eilę metų jie yra ir viskas tvarkoje.Ar būtina viską kritikuoti, net nesuvokiant esmės

  2. AvatarŠvonderis (IP: 88.118.160.21)

   tas mariničius. Visiškas kaliningradija. Žiūrint į nuotraukas man tai panašiau į vandalizmo aktą. Nugremžti kopas, augmeniją ….tam, kad būtų patogiau kopomis pasivaikščioti ? Išilgai viso ir nykstančio kopagūbrio! Kiek ten šiukšlių dabar kaupsis? Kas jas rinks? Iš žabų rankytėmis? Kiek laiko tarnaus tos lentos? 2-3 metai ir vėl remontai? Tai gal iki vandens dar papilti asfalto, bus dar patogiau. Vėl daug žmonių džiaugsis, kad iki vandens gali privažiuoti.

   • AvatarIšvada (IP: 193.216.227.146)

    Sutinku, jūsų kritika teisinga. Manau, kad tai eilinis pinigų ištaškymo į balą pavyzdys. O jei jau padarytas takas, tai šalia reikia suoliukų ir šiukšliadėžių.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Būtų siūlymas jums praktiškai pasivaikščioti tuo taku. Jau kelis metus yra nutiestas ištisinis takas nuo Melnragės iki pat Girulių. Kažkaip neteko matyti jūsų spėjamo akopaliktinio šiukšlinimo.

  3. AvatarIšvada (IP: 193.216.227.146)

   O man įdomu – kiek pinigų tam panaudota.
   Man atrodo, kad jei nori eiti palei jūrą – eini pakrante, nori toliau nuo jūros – eini per mišką vedančiu trinkelėmis išgrįstu taku.
   Žymiai geriau būtų pinigus panaudoti tam, kad paplūpimyje atsirastų daugiau suoliukų – dabar netgi neįgaliųjų paplūdimyje jų yra tik tiek, kad šiltesnėmis dienomis visiškai nėra kur atsisėsti.
   O neįgalieji, turintys problemų su judėjimu, tiesiog ant smėlio atsisėsti negali, tuo labiau – nuo smėlio atsikelti.
   Ar tokiu būdu padedama “bizniui”, nes tenka nuomotis šezlongus, kuriuos atsinešti ir išlankstyti neįgaliajam taip pat didelė problema?

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Tokio tako tiesimas yra viena iš geresnių savivaldybės investicijų. Tam tikruose ruožuose pakrante per smėlį nelabai pavaikščiosi, t.y. labai sunkų vaikščioti. Taip, suoliukų trūksta.

  4. AvatarJonas (IP: 78.57.207.95)

   Takais puikūs.Gal reikėtų geru žodžiu prisiminti snkstesnįjį vadovą , tai jo idėja tie takai, tikrai ne Mariničiaus

  5. AvatarKlaipėdietė (IP: 86.100.146.221)

   Smagu girdėti apie Klaipėdoje padarytus gerus darbus, naujas mūsų miesto vadovas jau turi išmintingą, puikų pavaldinį. Labai lauksime naujų, miestą ir jo teritorijas puošiančių ir gerinančių miestelienų gyvenimą, darbų.

  6. AvatarPagarba (IP: 217.117.31.8)

   Pagarba ,,Klaipėdos paplūdimiams” ir jų komandai bei vadobui. Gražiai tvarkosi. Kad taip Klaipėdai ryžtingą vadovą….

  7. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Geras Takas ir dar geresnis Olegas Mariničius. Ne be reikalo Jis buvo karinių Jūrų pajėgų Vadas. Ryžtingas vadovas .
   Gerus darbus daryti Gera.

   • AvatarLinkiu (IP: 78.62.147.40)

    Pritariu, linkiu tik atsakingai, o svarbiausia sąžiningai tvarkyti paplūdimius už miesto pinigus.

   • AvatarVladas (IP: 86.100.80.148)

    Vien pavarde ka sako. Zmogus suristas su jura,tai tegul jis deda asfalta ar dar ka ten nori daryt.Bus puiku, kad toki Mariničiu turim.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt