Kriminalai ir nelaimės

Seserį išžaginęs ir nužudęs šilutiškis teismo laukia suimtas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-30


Išžagino, po to nužudė, o kūną, įdėjęs į krepšį, dviračiu nuvežė į mišką ir užkasė: tokią siaubo filmą primenčią bylą Klaipėdos apygardos prokuratūra perdavė nagrinėti teismui.

Joje 26-erių metų šilutiškis kaltinamas artimo giminaičio – savo 19-metės sesers – nužudymu, slepiant kitus nusikaltimus. Jam pareikšti kaltinimai ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl išžaginimo bei seksualinio prievartavimo.

Itin žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas praėjusių metų spalį. Bylos duomenimis, 19-metės merginos, kuri buvo apsistojusi Šilutės socialinių paslaugų centre, įstaigos darbuotojai pasigedo po to, kai ji kelias paras negrįžo į centrą. Dingusiosios kūnas su sužalojimais netrukus buvo rastas užkastas Šilutės rajone esančio Pagrynių kaimo miške. Policijos pareigūnai operatyviai atskleidė nusikaltimą ir sulaikė žmogžudyste įtariamą aukos brolį.

Nustatyta, jog labai sunkų nusikaltimą jis galėjo įvykdyti savo bute Šilutėje, siekdamas nuslėpti kitus, kaip įtariama, jo padarytus nusikaltimus – sesers išžaginimą ir seksualinį prievartavimą. Turimais duomenimis, vyras aukos kūną paslėpęs krepšyje dviračiu nugabeno į netoliese esantį Pagrynių kaimo mišką ir jį užkasė.

Praeityje ne kartą teistas kaltinamasis teismo laukia suimtas.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė savo artimą giminaitį ar šeimos narį, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Tas, kas lytiškai santykiavo su žmogumi prieš šio valią panaudodamas fizinį smurtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų. Už seksualinį prievartavimą asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų.

Baudžiamoji byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Tyrimą šiose byloje atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, valstybinį kaltinimą teisme palaikys tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras.


  2023-03-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt