P0

Verslas

„Grigeo Klaipėda“ byla dėl krakmolo prasidės iš naujo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-31


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas penktadienį išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės AB „Grigeo Klaipėda“ kasacinį skundą dėl prašymo priteisti solidariai iš AB „ChemTrade LT“ ir Airijoje registruotos bendrovė „Sago Industries Limited“ 1 424 516 Eur nuostolių atlyginimo dėl esą pristatyto ne tapijokos, o pigesnio kviečių krakmolo.

Bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas ieškinį atmetė. Lietuvos apeliacinis teismas buvo palikęs galioti tokį sprendimą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs AB „Grigeo Klaipėda“ kasacinį skundą, konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas be pagrindo rėmėsi prejudicija, taip pat neišreikalavo įrodymų iš atsakovių, kad jos faktiškai turėjo atitinkamą kiekį tapijokos krakmolo ir ginčo laikotarpiu galėjo jį patiekti ieškovei, todėl neįvertino įrodymų visumos, o apeliacinės instancijos teismas šių pažeidimų neištaisė. Anot LAT, tik įvertinus įrodymų visumą galima pagal proceso teisės normų reikalavimus padaryti išvadas, kokios rūšies krakmolą ginčo laikotarpiu patiekė atsakovės.

LAT abiejų žemesnių instancijų procesinius sprendimus panaikino ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


  2023-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt