P0

Kultūra

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – trys nauji rezidentai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-31


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) prasidėjo šių metų Meno kiemo dirbtuvių rezidencijų programa. Visus metus trys grafikos, tapybos, fotografijos, dizaino, architektūros ir tarpdisciplininio meno kūrėjai įgyvendins asmeninius projektus, bendraus su vieto bendruomenėmis, rengs įvairias kūrybines ir meistriškumo dirbtuves.

Viena išrinktųjų, laimėjusi naujų rezidentų atranką KKKC Meno kiemo dirbtuvių rezidencijoms užimti – jaunosios kartos menininkė Urtė Jasenka. Rezidavimo laikotarpiu U. Jasenka ves vaizduotės lavinimo dirbtuves vaikams ir suaugusiesiems. Jų dalyviai galės be jokių griežtų taisyklių lieti akvarelę, kurti abstrakcijas ir mėgautis procesu negalvodami apie rezultatą ar atlikto darbo kokybę.

„Norėčiau, kad žmonės atsipalaiduotų ir savęs nenuvertintų“, – mintimis dalijasi menininkė.

Išdžiūvus akvarelei dalyviai pasiims tamsius markerius ar pieštukus ir, pasitelkę vaizduotę, esamuose darbuose ieškos jau konkrečių vaizdinių, o atrastus objektus išryškins naujomis priemonėmis.

Kūrėja neslepia, kad šis procesas kiek primena vaikystę, tačiau jis esą ne tik lavina mąstymą bei skatina naujų idėjų atsiradimą, bet ir suteikia galimybę geriau pažinti save.

Sėkmė reziduoti Meno kiemo dirbtuvėse nusišypsojo ir menininkui Edgarui Janušauskui. Jo kūryba apima dailę, dizainą, architektūrą, tarpdisciplininį meną, grafiką, fotografiją, amatus ir išradimus. Rezidavimo laikotarpiu KKKC E. Janušauskas ves edukacinius užsiėmimus moksleiviams. Kūrybinių dirbtuvių metu jis ne tik išmokys vaikus kurti brėžinius, bet ir, naudojantis profesionaliomis programomis, paversti juos 3D modeliais. Dirbtuvėse bus galima 3D spausdintuvu pasigaminti unikalius kiberpanko stiliaus pakabukus su integruota elektronika.

E. Janušauskas pagrindine veiklos užduotimi įvardija naujos kartos mokomųjų įrankių sukūrimą, kurie leistų daugiau laiko skirti 3D modelių dizainui ir spausdinimui. Pasak menininko, šiandien įrankiai dar yra prototipų stadijos, todėl nuolatos ieškoma būdų juos testuoti, patobulinti ir pritaikyti kitose srityse, tokiose kaip dizainas, architektūra ar fotografija.

Trečioji meno kiemo rezidentė – gerai žinoma menininkė Žaneta Jasaitytė-Bessonova. KKKC rezidavimo laikotarpiu Ž. Jasaitytė-Bessonova kvies miesto bendruomenę į grafikos kūrybines dirbtuves, kurių tematika įvairi: „Mano miestas Klaipėda“ (linoraižinys), „Monotipijos laisvumas“, „Aš ir mano medis“ (mišrios technikos), pakabukų „mumiukų“ kūrimas (linoraižinio atspaudas ant tekstilės). Menininkės dirbtuvėse galės dalyvauti skirtingų grupių žmonės, taip pat specialiuosius poreikius turintys vaikai.

Ž. Jasaitytė-Bessonova šiuo metu kuria grafikos atspaudų ciklą, kuriame persipynusios kūno linijos, šviesos bei grafikos atspaudai ant audinio ir erdvinių objektų. Kūrėjai ypač svarbu, kad tarp jos parodų lankytojų būtų ir vaikų. Siekdama sužadinti jaunųjų žiūrovų susidomėjimą, menininkė svarsto sukurti ir liečiamų darbų.

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse kūrybinę veiklą vykdo ir susitikimus su vietos bendruomene rengia ne tik pradedantieji, bet ir ilgametę patirtį turintys kūrėjai, menininkai, ir net sąjungos. Pirmoji sąjunga, savo kūrybinę veiklą Meno kieme pradėjusi dar 2021 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Meno kiemo dirbtuvėse rezidentai įsirengė fotolaboratoriją, į kurią kviečia visus fotografijos meno mėgėjus.


  2023-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt