Uostas ir jūra

Latvijos įmonė padės rekonstruoti bangolaužius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-31


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša pasirašiusi sutartį su bangolaužių rekonstrukcijos darbų konkursą laimėjusia Latvijos įmone „LNK Industries“. Šis rangovas įrengs dalį povandeninės sienutės pietiniame bangolaužyje.

Kaip anksčiau skelbta, rekonstruojant bangolaužius buvo susidurta su nenumatytomis kliūtimis – vykdant darbus po vandeniu aptiktas akmenų sluoksnis. Siekiant šiame ruože atlikti projekte numatytus darbus, buvo paskelbtas konkursas.

„Siekiant, kad uostui svarbi infrastruktūra labiausiai atitiktų šiandieninio ir ateities uosto poreikius, leidžiančius visavertiškai konkuruoti ir užtikrinti geriausias sąlygas, bangolaužių projektas turi būti įgyvendinamas maksimaliu pajėgumu. Visi suprantame, kad įgyvendindami didelio masto bangolaužių rekonstrukcijos projektą delsti negalime. Tad einame pirmyn ir tęsiame šį svarbų projektą su nauju pajėgumu“, – pranešime cituojamas AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šio etapo darbų vertė – 9,4 mln. eurų.

Skelbiama, jog visiškai užbaigus projektą bus sustiprinti esami pietinis ir šiaurinis bangolaužiai, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių įrengtos atraminės sienutės. Ant pietinio molo bus įrengtos dvi apžvalginės aikštelės klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

Bangolaužių rekonstrukcija reikalinga siekiant užtikrinti didesnį navigacijos saugumą. Dabar, esant nepalankioms oro sąlygoms, didesniam bangavimui, saugumui užtikrinti taikomi apribojimai laivams, ypač didiesiems, įplaukti į uostą. Šis projektas leis uosto kanalą gilinti iki 17 m bei ateityje priimti didžiausius į Baltijos jūrą galinčius įplaukti laivus.


  2023-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt