P0

Verslas

„Lietuvos geležinkeliai”: Birių krovinių terminalas galėjo apeiti sankcijas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-03-31


„Lietuvos geležinkelių” (LTG) Grupės krovinių vežimo bendrovei „LTG Cargo” sulaukus bendrovės Birių krovinių terminalas (BKT) kreipimosi, kuriuo prašoma viešai patikslinti anksčiau šį mėnesį, po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio, LTG verslo atsparumo direktoriaus Edvino Kerzos paskelbtą informaciją bei informaciją, teiktą naujienų tarnybai BNS bei kitiems nacionaliniams portalams, „Lietuvos geležinkeliai” išplatino patikslinimą.  

Vasario mėnesį tiriamosios žurnalistikos centras „Siena” kartu su partneriais atskleidė galimą ES sankcijų apėjimo schemą, kuria pasinaudojus į Lietuvą buvo gabenamos sankcionuojamos Baltarusijos bendrovės „Grodno Azot” gaminamos karbamido trąšos. Kaip rodo viešai paskelbta informacija, ekspedijavimo paslaugas karbamido trąšų kroviniui, kuris buvo pristatytas į Birių krovinių terminalo sandėlius, teikė bendrovė „Uosto vartai”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Be to, Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybės saugumo departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo ir kontrabandos gabenant karbamido trąšas. Atliekant tyrimą buvo sulaikyti du įtariamieji ir daugiau nei 3 tūkst. tonų gabentų trąšų. 

Vasario pradžioje į Lietuvą įvažiavo 15 vagonų su mineralinėmis trąšomis. Jie buvo sulaikyti kompetentingų institucijų, įtariant, kad galimai apeinant ES sankcijas juose vežta produkcija buvo pagaminta sankcionuojamoje Baltarusijos bendrovėje „Grodno Azot”. Kaip rodo vežimo paraiškų duomenys, BKT dalyvavo vežimo procese kaip krovos kompanija.     

„LTG ir „LTG Cargo” yra strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios bendrovės. Grupės bendrovės ir toliau kryptingai ir nuolat dirba, kad kartu su kitomis institucijomis užkirstų kelią bet kokiems mėginimams apeiti sankcijas. Tarptautinių sankcijų kontrolė bendrovės veiklos srityje yra jos indėlis į nacionalinį saugumą. LTG Grupės bendrovės, užtikrindamos sankcijų kontrolę, vadovaujasi keliais esminiais principais. Tarp jų – prioritetas vertybėms bei Lietuvos užsienio ir saugumo politikos interesams, jie yra svarbesni už verslo interesus”, – rašoma pranešime spaudai.  


  2023-03-31

  Vienas komentaras apie “„Lietuvos geležinkeliai”: Birių krovinių terminalas galėjo apeiti sankcijas”

  1. AvatarKlausimas (IP: 193.216.227.146)

   Na kiek galima kartoti tą patį ir tą patį? Jeigu yra naujų duomenų, tai pateikit juos, o ne kartokit “Sienos” melagio Černiausko paistalus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt