P0

Spyglys

Klaipėdoje Mao Dzedongo pasekėjai skelbia kultūrinę revoliuciją*

Spyglys
2023-04-02


Ant senamiesčio sienų neaiškūs tipai paskelbė „Kultūrinio aktyvizmo manifestą” bei tikina, kad šis gali tapti „tikrosios socialinės ir kultūrinės revoliucijos varikliu”.

Tokiais manifestais yra padabinti sveiki ir griūvantys senamiesčio mūrai. Jo autoriai neskelbia savo vardų, bet kviečia dalytis idėjomis ir veikti. Kaip pasidalyti idėjomis su manifesto autoriais – nežinia. Ką veikti – irgi.

Manifeste naudojama sąvoka „horizontalusis kolektyvizmas” Spygliui priminė Kinijos komunistų partijos Centro komiteto pirmininko Mao 1966 metais pradėtą Kultūrinę revoliuciją: uždaromas mokyklas, universitetus ir milijonus nužudytų žmonių.

Todėl jis surašė šį moralą: mieli vietos entuziastai, nebūtina tapti chunveibinais ir gadinti pastatų sienas norint kūrybiškai aktyvizuotis.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikos.


  2023-04-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt