P0

Miestas

Ieško patalpų ukrainiečių pagalbos centrui (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-04-03


Iš Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdoje direktoriaus pareigų netikėtai atleistas Jevgenij Kravčenko nesėdi rankų sudėjęs. Be darbo vienoje iš laivų remonto įmonių, jis šiuo metu dar laisvu laiku vadovauja ukrainiečių savanoriams, kurie padeda tėvynėje su Rusijos agresija kovojantiems tautiečiams.

J. Kravčeno Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdoje atidarymo iškilmėse. Palmiros Mart nuot.

Tačiau jau šį savaitgalį apie 140 savanorių, kurie mezga vadinamuosius maskuojančius tinklus bei iš medžiagų atliekų siuva patalynę Ukrainos ligoninėms, turės palikti laikinas patalpas, kurias jiems buvo neatlygintinai suteikę vieno viešbučio savininkai. Šiuo metu jie jau susirado patalpų nuomininką.

Privatus savininkas, kuris karo pradžioje ukrainiečiams buvo suteikęs patalpas Melnragėje, Audros g., irgi, pasak J. Kravčenko, pakeitė savo planus.

Jo teigimu, visi savanoriai, tarp kurių yra ir vietos lietuvių, dirba visuomeniniais pagrindais ir jokio savo biudžeto neturi.

„Mes gyvenam tik iš labdaros, sponsorių neturime, esame dėkingi ir viešbučiui, kuris mus nuo sausio buvo įsileidęs, ir įmonei, kuri mums teikia medžiagų atliekas patalynei siūti. Naudojame savanorių laisvą laiką, laisvas rankas ir laisvą širdį”, – kalbėjo J. Kravčenko.

Šiuo metu Klaipėdoje gyvenantys ukrainiečiai kartu su klaipėdiečiais jau yra numezgę ir į Ukrainą išsiuntę 35 maskuojančius tinklus bei pasiuvę daugiau nei 500 patalynės komplektų.

Kur reikės po šio savaitgalio priglausti tinklams pinti skirtus rėmus bei keturias verslininkų padovanotas siuvimo mašinas, nežino ir viena iš aktyviausių Jevgenijaus padėjėjų Anna Bielska. Ji iš Kijevo į Klaipėdą atvyko prieš metus, pati yra informacinių technologijų specialistė.

Annos teigimu, jiems reiktų bent iki 200 kv. m. patalpų, kad darbas galėtų vykti toliau.

„Blogiausiu atveju, mes tilptume ir į 100 kv. m. patalpas, esame atviri visiems pasiūlymams, svarbiausia, kad būtų vieta, kur galėtume dirbti, nes turime labai daug užsakymų iš Ukrainos, o jau penktadienį privalome išsikraustyti”, – susirūpinusi kalbėjo ji.

Todėl ukrainiečiai kreipiasi pagalbos į uostamiesčio verslininkus, politikus ir visus geros valios žmones, galinčius pagalbos centrui neatlygintinai suteikti patalpas.

Miesto straipsnių vidus

Kadangi dauguma savanorių neturi asmeninių automobilių, pageidaujama, kad centro patalpas galima būtų pasiekti miesto viešuoju transportu.

Galintys pasiūlyti panašų būstą turėtų skambinti tel. +370 617 18502 arba susisiekti adresu uasavanoriaiklp@gmail.com


  2023-04-03

  5 komentarai “Ieško patalpų ukrainiečių pagalbos centrui”

  1. AvatarO štai (IP: 78.61.179.125)

   “Sulupės gatvės daugiabutyje – vienišas senolis, skęstantis savo sąvartyne”.

  2. AvatarGal atsiras (IP: 78.62.147.40)

   Keista, kad šis dar jaunas žmogus ne Tėvynėjenr fronte, o ten , kurs skirstoma labdara. Turėti tiek 200 kv,- nemažas iššūkis, o dar nemokamai duoti naudotis… Sudėtinga

  3. AvatarO toje ukrainiečių mokykloje (IP: 90.131.36.12)

   vietos neatsirastų ? Po pamokų ir vyresni moksleiviai galėtų padėti savo tėvynei ?

  4. Avatarslava ukraine (IP: 95.179.233.147)

   savivaldybės valdoma įmonė kaip tik nuomoja patalpas, gali suteikti naudotis nemokamai, šimtą kartų geriau paremti ukrainą nei dar vienas narkomanų traukos centras
   https://www.atviraklaipeda.lt/2023/04/03/klaipedos-energijos-teritorijoje-isikurs-baras/

   • AvatarUA (IP: 78.60.151.162)

    Šalia minimo objekto energetikų teritorijoje suteiktos patalpos gyventi ukrainiečiams. Visų patalpų atiduoti negali, ypač kai kelis metus bendrovė dirba “į minusą”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt