P0

Regionas

Pavogė angelą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-04


Policija informavo, kad pirmadienio sulaukė pareiškimo, jog dar kovo 16 d. Kretingos rajone, Genčų kaime, buvo pastebėta išlaužta koplytėlė, iš kurios pavogta angelo sargo skulptūra. Nuostolis dar nustatinėjamas.

sakralilietuva.lt nuotr.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Svetainėje sakralilietuva.lt rašoma, jog Genčų kaime esanti koplytėlė buvo statyta Juozo Paulausko 1912 metais. Jai suirus nuo laiko 2005 metais koplytėlė Algirdo Mulvinsko buvo perstatyta į dabartinę. Jos viduje – dvi skulptūrinės grupės: nežinomo dievdirbio XIX a. pab. – XX a. pr. drožta skulptūrinė grupė „Kristaus laidojimas“ ir „Švč. Mergelė Marija Sopulingoji“ su dviem angelais.

Skulptūrinė grupė „Švč. Mergelė Marija Sopulingoji“ ir du angelai drožta dievdirbio Juozapo Paulausko iš Grūšlaukės kaimo. Ši kompozicija buvo sukurta XX amžiaus 4-ajame dešimtmetyje ir skirta Genčų kaimo senųjų kapinių koplytėlei, statytai 1934 m. Iš jos į dabartinę vietą skulptūrėlės atneštos vėliau.


  2023-04-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt