P0

Regionas

Pasirašyta naujosios Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumos sutartis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-06


Ketvirtadienį pasirašyta 2023-2027 m. kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumos sutartis. Dauguma naujoje Taryboje turės 17 balsų iš 25 ir ją sudarys keturių politinių jėgų – politinio komiteto „Kretingos kraštas” (11), Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (3), politinio komiteto „Už šviesią Kretingą“ (2) ir vienas Darbo partijos atstovas.

„Drauge su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Darbo partija kartu sėkmingai dirbome besibaigiančioje kadencijoje, todėl natūralu, kad ir toliau kartu tęsime darbus. Taip pat džiaugiuosi, kad kvietimą jungtis prie Tarybos daugumos priėmė ir politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“, nes daugeliu atvejų sutampa mūsų vertybinės bei programinės nuostatos“, – pranešime cituojamas perrinktasis Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Tarybos dauguma sutarė, kad politinis komitetas Kretingos kraštas deleguos savo atstovus į Finansų ir inovacijų, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetų pirmininkus, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – į Švietimo komiteto pirmininkus, politinis komitetas „Už šviesią Kretingą“ – į Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkus, Darbo partija – į Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininkus.

Pasak mero, Savivaldybės administracijos direktoriumi bus skiriamas Povilas Černeckis, buvęs ilgametis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Žinia, pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, Savivaldybės administracijos direktorių skiria nebe Taryba, o meras.

„Tuo metu Tarybai bus teikiamas siūlymas pritarti dviejų vicemerų pareigybėms. Bendras savivaldybės vadovų skaičius išliks nepakitęs, nes nebelieka Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybės, – sakė A. Kalnius. – Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, keičiasi ir vicemerų funkcijos – t. y. vicemerai tampa nebe politinėmis figūromis, kaip buvo iki šiol, o vykdomosios valdžios atstovais. Tad, renkantis vicemerų kandidatūras, pirmiausiai dėmesys buvo skiriamas jų kompetencijoms skirtingose srityse. Į vicemerus bus siūlomos Vaidos Jakumienės, šiuo metu einančios Savivaldybės tarybos narės pareigas, ir Vilijos Venckutės-Palaitienės, šiuo metu einančios Savivaldybės tarybos sekretorės pareigas, kandidatūros.“


  2023-04-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt