P0

Regionas

Valstybės sienos apsaugos zoną Kuršių mariose vėl žymi plūdurai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-06


Kuršių mariose plūdurais vėl nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Taip artėjančiam vasaros sezonui ruošiasi Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, mariose saugantys valstybės sieną su Rusija.

Trečiadienį, kaip ir kiekvieną pavasarį, prasidėjus navigacijos sezonui, į Kuršių marias netoli sienos su Rusija buvo nuleisti raudonos spalvos plūdurai. Pernai pasieniečiai skelbė viešąjį pirkimų konkursą ir vadovaudamasi Vyriausybės patvirtintais reikalavimais, įsigijo 31 naują raudonos spalvos plūdurą. Jie mariose žymi poros šimtų metrų pločio apsaugos zoną, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos. Ten patekti gali tik įrašytieji į atitinkamą pasieniečių sudaromą sąrašą.

Plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo detalėmis. Viršvandeninėje jo dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai. Plūdurai turi inkarus, kurie išlaiko juos nuolatinėje vietoje.

Kuršių mariose padaugėjus plaukiojimo priemonių, šiemet nuspręsta papildomai įsigyti dar 11 naujo pavyzdžio plūdurų. Vasarą jie bus pastatyti tarp esamų plūdurų, kad būtų lengviau pastebimi ir taip padėtų išvengti netyčia pažeisti apsaugos zoną ir Lietuvos–Rusijos sieną.


  2023-04-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt