Galutinis taškas: Klaipėdoje atsisakyta tik dviejų mandatų (14)

Politika, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-04-11

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai naujos kadencijos Klaipėdos miesto tarybos mandatus iškovoję politikai galėjo persigalvoti ir paprašyti, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) juos perleistų kitiems sąraše buvusiems kandidatams. Kadangi antradienį vykusio VRK posėdžio metu nebuvo nė vieno tokio klaipėdiečio prašymo, tapo galutinai aišku, jog balandžio 20-ąją priesaikos neduos tik du rinkėjų pasitikėjimą gavę politikai – Remigijus Žemaitaitis ir Jolita Andrijauskienė.

Remigijus Žemaitaitis ir Jolita Andrijauskienė

Apie tai, kad nedirbs Klaipėdos miesto taryboje partijos „Laisvė ir teisingumas” sąrašo lyderiu buvęs R. Žemaitaitis buvo pranešęs jau anksčiau.

„Neleido man palikti Seimo. Esminis argumentas yra tai, kad einant į valdančiąją daugumą reikia turėti ir Seimo narį. Taip pat norime išlikti parlamentine partija”, – tada „Atvirai Klaipėdai” aiškino politikas.

Paklaustas, ar nesijaučia apgavęs rinkėjus, jis tikino, kad dėl to dabar jaučiasi blogai, bet neva esminiai tikslai pasiekti – miesto valdyme nebus konservatorių, partija priėmė sprendimą Klaipėdoje atidaryti būstinę, kurioje dirbs ir jo patarėjas, tad klaipėdiečiai esą nebus palikti be dėmesio.

Sprendimą dėl jo mandato VRK priėmė dar kovo 30-ąją. Vietoje R. Žemaitaičio Taryboje dirbs Sergej Mažūga.

Balandžio 6-ąją analogišką sprendimą VRK priėmė dėl Jolitos Andrijauskienės, kandidatavusios su politiniu komitetu „Ištikimi Klaipėdai”. Ji po reitingavimo buvo nusileidusi iš antros į trečią vietą.

J. Andrijauskienė bet kokiu atveju turėjo rinktis ar dirbti miesto Taryboje, ar pasilikti dabartines Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos direktorės pareigos, nes jo pagal Rinkimų kodeksą yra nesuderinamos su tokiu mandatu. Visgi, pasak moters, jos apsisprendimą nulėmė nutikusi nelaimė.

„Esu fiziškai įkaltinta ir dar mažiausiai penkis mėnesius turėsiu nedarbingumą”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė ji.

Pašnekovės teigimu, skaudi nelaimė įvyko likus kelioms dienoms iki pirmojo rinkimų turo.

Vietoje J. Andrijauskienės miesto Taryboje dirbs Audrius Statkevičius.

Naujoje miesto Taryboje aštuonis mandatus turės „Ištikimi Klaipėdai”, po septynis „Laisvė ir teisingumas“ bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, po tris Liberalų sąjūdis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratų partija.

Žymos: | | | | |

Komentarai (14):

Atsakymų į “Galutinis taškas: Klaipėdoje atsisakyta tik dviejų mandatų”: 14

 1. jaučiu parašė:

  Labai pasiilgsime liberalų,žodžiu,buvusios valdžios, dar jaučiu-po 4 metų neliks jokių Remigučio chebrantų,pažiūrėkite seimo posėdžius ir suprasite,kas jis,ko jis siekia,kaip atstovauja kam,ko pasiekė,oi pamatysite.Gaila,kad prieš rinkimus nematėte,o tik klausėtės,ką jis skiedžia ir jumis manipuliuoja Klaipėdoje.

 2. siaips parašė:

  ponas seimunas Žemaitaitis iki savivaldos tarybos darbo pradžios o geriau iki priesaikos turėtu užklausti p. S Mažuga kam priklauso Krymas ir ar Rusiją užpuolė Ukrainą ir vyksta karas ar tik Rusija vykdo spec. užduoti savo žemėms susigražinti ir viešai pakomentuoti gautus atsakymus iš busimo tarybos nario. O geriau kad busimasis tarybos narys tuos klausimus viešai atsakytu pvz per spauda.

 3. Tomas parašė:

  Apgailėtini.

 4. Nerijus parašė:

  „blogai jaučiuosi prieš rinkėjus…”!!!??? Mėšlavabali! O kaip ten tos tavo pusseserės,giminaitės,kas pažįstate „ŽVENKITE SUSIRIETĘ Į AKIS”- de..bi..lės!!! O tokiems mėšliams reikia keisti ĮSTATYMUS- renkiesi,tai lieki,automatiškai naikinti kitas (renkamas)vietas- kitaip gaunasi kiekvienas Agurkichas išlenda prieš rinkimus,pirmas sąraše o paskui dirbsiu ten KUR DAUGIAU PUTROS ĮPILA”!!!

 5. Audrius Vaišvila parašė:

  Oi kaip jūs liberalų pasiilksite..

 6. Arūnas parašė:

  Žemaitaitis šlykštus menkysta. Apgavikas, melagis, suvedžiojo bobutes ir ruskyną, o dabar mat konservatorių nebus. O, jie atvirkščiai per 4 metus lb dau Klaipėdai padarė, todėl ir rinkimuose pas mus gerai pasirodė. O, šitas menkysta savo melavimu tik viską sujaukė ir į valdžią atvedė uosto mafiją. Šlykštus tipas, abu su Vaitkum, fui.

 7. plius minus parašė:

  Yra kaip yra ir jei taip leidžia mūsų Seimūnų apsisprendimas ( įstatyminės nuostatos ) , tai ko čia stebėtis. Ir kol įstatymiškai nebus apibrėžta , kad esi išrinktas ir neini ten kur buvai išrinktas, tai partijai ar judėjimui nubraukiama reikšminga pinigų dotacijos dalis, bus kitaip.
  Sėkmės naujam Merui, nesvarbu balsavome už jį ar ne , tikėkimės POKYČIŲ į GERĄ .

 8. FU FU. parašė:

  „Esminiai tikslai pasiekti,miesto valdyme nebus konservatoriu”…..apgailetinas,trenktas dibilas…

  • Žemaitaitis parašė:

   Ne, jis tiesiog atspindi savo rinkėjų lūkestį. „Svarbu bet kas, tik ne koncervatoriai”. Nesvarbu kad dar blogiau bus ?
   LFG 500 eur/metus už sklypą prie jūros mokantys politikai, visokie teisti ir kitokie ant bangos pataikę keliautojai nieko miesto labui iki šiol nenuveikę ? bus įdomūs 4 m, laikykis Klaipėda!

 9. Stas parašė:

  Melage direktorė ,kaip jaustis vaikams ir tėvams,šiukšlių nešiotoja ,būk garbinga …..pasitrauk

 10. Labiau tikėtinas scenarijus parašė:

  Manau labiau tikėtina, kad Andrijauskienė net neketino būti toj taryboj. Greičiau Vaitkus pasiūlė kokį vicemerės postą už pasirodymą sąraše ir dėja pačiu nelaiku ištiko ta nelaimė, dabar teks likti dyrike

 11. Vincas parašė:

  Remigijui Žemaitaičiui ir jo partijai lb pasisekė Klaipėdoje, dabar viskas priklausys kaip dirbs ir apsisusk bedirbdami. Šansus turi lb didelius, po 12 metų dudoriaus, kuris nustukėno miestą, nauja valdžia turi didelius šansus.

  • ezys parašė:

   kazkaip keistai jus cia rasot „dudorius” miesta nustekeno vienas, o sansa turi visa „valdzia” 🙂 nusiraminkite, kita kadencija Zemaitaicio partijos tik kvapelis gali likti toje „valdzioje”, nuo kurios ne tiek jau daug ir priklauso, kaip jums atrodo.

 12. taigi parašė:

  Sveikatos poniai direktorei,o šito galit nereklamuot,nusibodęs,iš jo neiko gero niekur,sujaukia ir tiek,jam rūpi tik savi reikaliukai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Politinių ambicijų kaina – 11 477 eurai iš mokesčių mokėtojų kišenės

Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėdoje pradėjo veikti išskirtinė konsultantų trupė*

Trečiadienio vakarą mūsų miestelį sudrebino žinia, po kurios kamputyje liūdnai pradėjo rūkyti geriausiu miesto konsultantu iki tol buvęs vyriausiasis transportininkas ...
2024-06-27
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This