P0

Aplinkosauga, Fotoreportažai

Smiltynėje pasodinta 32 tūkst. medelių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-11


Trečią kartą vykęs ERGO žingsnių iššūkis, kurio metu nemokamoje programėlėje renkami žingsniai ir taip auginami vėliau tikrais virstantys medžiai, dar kartą sugrįžo į pajūrį – Smiltynėje keli šimtai savanorių pasodino 32 tūkst. medelių.

Draudimo bendrovės ERGO vadovas Tadas Dovbyšas džiaugiasi, kad iš viso tikrais virtusius virtualius medžius eidami augino daugiau nei 7 tūkst. žmonių, o Smiltynėje 32 tūkst. medžių sodino apie 200 savanorių – prie šios iniciatyvos prisijungė Valstybinių miškų urėdijos, kelių vietos įmonių,
ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų ir įvairių bendruomenių atstovai.

„Smiltynėje išaugsianti giraitė taip pat prisidės prie unikalios Kuršių Nerijos gamtos išsaugojimo – sutvirtins smėlėtą pagrindą ir neleis vykti dirvos erozijai, pakeis gaisrų pavojų galinčius sukelti peraugusius medžius. Galima sakyti, visi šie medžius sodinę savanoriai prisidėjo prie vienos gražiausių vietų Lietuvoje išsaugojimo ateinančioms kartoms“, – pranešime cituojamas ERGO vadovas.

Jis pabrėžia, kad anksčiau šiame plote dar prūsų miškininkai buvo pasodinę kalnines pušis, kad sulaikytų smėlį nuo pustymo. Dabar, kai jau susiformavo miško paklotė, galima kalnines pušis pakeisti paprastosiomis. Būtent tai ir darė iššūkio dalyviai.

Pernai čia irgi buvo pasodinta paprastųjų pušų giraitė. Ji pakeitė čia anksčiau augusius, perbrendusias ir didesnį gaisrų pavojų kėlusius medžius.

Viena iš iniciatyvos „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ iniciatorių ir partnerių, programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė teigia, kad surinkta gerokai daugiau žingsnių, nei užsibrėžta, todėl į tai atsižvelgę organizatoriai 10 tūkst. padidino sodinamų medelių skaičių.

„Šįkart planavome pasiekti 1,8 mlrd. žingsnių tikslą, tačiau galiausiai vos per tris mėnesius kirtome ir 3 milijardų žingsnių ribą! Tai tapo įmanoma dėl rekordinio prie iššūkio prisijungusių komandų skaičiaus – jų šiemet buvo daugiau nei 1,5 tūkstančių – #walk15 programėlėje į komandas būrėsi šeimos, draugai, bendradarbiai ir bendraklasiai. O vieni įspūdingiausių maršrutų, sutikime, driekiasi pajūryje. Nemažai jų galima rasti ir programėlėje, o ateityje galbūt vienas jų, po kelerių metų ūgtelėjus pasodintiems medžiams, drieksis ir per šią Smiltynėje žaliuojančią giraitę“, – teigia viena iššūkio iniciatorių.

Šį pavasarį iššūkio medeliai sodinami Smiltynėje bei Panevėžio rajone. Iš viso per trejus metus bus pasodinta jau daugiau nei 80 tūkst. medžių.


  2023-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt